Skip to Content

Nová generácia produktov starostlivosti o vlasy

Produkty starostlivosti o vlasy toho v súčasnosti dokážu omnoho viac, než ich len umyť a zvlhčovať. Majú premyslené zloženie a mnoho z nich obsahuje inovatívne zložky, ako napr. tekuté častice obnovujúce vlasovú štruktúru. Ich kľúčom je spolupôsobenie všetkých zložiek tak, aby vlasy po použití vyzerali zdravo a ľahko sa upravovali. Zistite, aké výhody sa za týmito produktmi skrývajú, a čím môžu byť pre vaše vlasy užitočné.

O zložení a účinkoch moderných produktov na vlasy sa teraz mnoho diskutuje. Tak ako veľa ľudí používa technologické novinky bez toho, aby presne vedeli, ako fungujú, aj najnovšia vlasová kozmetika je pre nás tak trocha záhadou. Nadišiel čas ukázať vám, kam sa uberá vývoj v tejto oblasti a ako fungujú nové prípravky.

Produkty s tekutými časticami obnovujúcimi vlasovú štruktúru

Medzi najnovšie „vynálezy“ v starostlivosti o vlasy patria aj trojnásobne koncentrované tekuté častice, vytvorené za účelom obnovy aj výrazne poškodených vlasov zacelením ich štruktúry. Tieto stavebné prvky sa podobajú prirodzenej stavbe vlasov a preto sa dokonale hodia na to, aby ich uzdravili. „Rekonštrukčné práce“ vykonávajú na povrchu vlasového vlákna, kde vyplnia všetky trhliny. Niektoré šampóny, kondicionéry a ďalšie prípravky obsahujú tekutý hodváb, ktorý vyhladzuje povrch vlasov a vracia im žiarivý, intenzívny lesk.

Viacero výhod moderných ošetrujúcich prípravkov

Pokročilé prípravky vám poskytnú mnoho výhod a môžu vyriešiť viacero problémov. Vzácne oleje udržia vlasy vláčne a žiarivé od korienkov až po končeky a skoncujú s ich krepovitosťou a ťažkým rozčesávaním. Ako sa im to darí? Obsahujú totiž nie len ošetrujúce oleje ale aj také prísady, ktoré sa postarajú o obnovu vlasu po celej dĺžke.

Starostlivosť s keratínom a ďalšími špeciálnymi zložkami

Oleje na vlasy často obsahujú aj ďalšie výnimočné prvky ako mastné kyseliny známe svojím blahodarným pôsobením. Elixíry s mastnými kyselinami a vzácnymi olejmi vašim vlasom dodajú nový život. Niektoré prípravky obsahujú aj keratín, ktorý tiež obnovuje vlasovú štruktúru a ochraňuje ich pred nepriaznivými vplyvmi prostredia.

Vlasové prípravky 2 v 1

Dnes sa stáva pravidlom, že stylingové produkty vlasy zároveň aj ošetrujú. Mnohé z nich obsahujú vzácne oleje, ako napr. arganový, obsahujúce vitamíny a vysoko aktívne mastné kyseliny. Ďalšími často pridávanými zložkami sú hydratačné - zatiaľ čo si upravujete účes, usilovne pracujú na obnove vašich vlasov. Aj stylingové produkty môžu obsahovať tekuté častice podobné keratínu. To je ďalší príklad moderného prístupu k starostlivosti o vlasy – niektoré zložky sa starajú o ich zdravý vzhľad a tie ďalšie vám pomáhajú vytvarovať požadovaný účes.

Starostlivosť spojená s aromaterapiou

Okrem všetkých spomínaných výhod na vás určite pozitívne zapôsobí aj neodolateľná vôna – esencie vanilky, kokosu a liči majú dlhotrvajúci aromaterapeutický účinok. Niektoré  recepty na krásu sú staré ako príroda sama.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...