Skip to Content

Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

Letné radovánky pod šírym nebom pri mori alebo bazéne si vyžadujú jednoduché účesy a extra starostlivosť. Ukážeme vám dva prázdninové looky a predstavíme vhodné produkty. Postarajú sa o vitalitu a styling vašich vlasov a k tomu potešia nádhernou vôňou.

Slnečné lúče, chlór v bazénoch a morská soľ sa počas letných mesiacov podpíšu na zdraví vašich vlasov. Vhodná ochrana a starostlivosť dokážu takmer zázraky. Prvým pomocníkom armády krásy sú klobúky – štýlové doplnky, ktoré vás navyše ochránia pred UV žiarením. Aby ste si užili zábavu až do posledného zrnka, vyhnite sa zložitým vlasovým kreáciám a veľkému množstvu stylingových produktov. Ukážeme vám účesy pre vaše najobľúbenejšie letné aktivity a ponúkneme tipy na styling ľahký ako vánok i nevyhnutnú starostlivosť.

Letná starostlivosť o vlasy: Sprej s obsahom soli

Letná starostlivosť o vlasy
Niet pôvabnejšieho účesu k plavkám či ľahkým letným šatám, než sú plážové vlny. Keď sa s nimi pohráva vietor, vyzerajú sexi a navyše veľmi nekomplikovane.

S ležérnymi plážovými vlnami zažiarite na pláži ale aj na letnej párty, možno ich teda považovať za univerzálny letný účes. Sprej s obsahom soli vám pomôže zvýrazniť nedokončený vzhľad tohto zvodného looku.

Styling: Naneste si na vlhké vlasy sprej s obsahom soli a vytvarujte veľké prirodzené kučery. Potom si ho naneste znova, tento krát dodá účesu objem. Ak budete tráviť na vzduchu celý deň, môžete ho použiť opakovane. 


Sprej s obsahom soli obsahuje aj olejnatú látku, ktorá vlasy ochráni pre nadmerným vysušovaním slnečnými lúčmi.

Letná starostlivosť o vlasy: Zosvetľújúci sprej

Letná starostlivosť o vlasy

Mnohé ženy sa už v lete nezaobídu bez spreja, ktorý dokáže jemne zosvetliť vlasy. Tento rafinovaný produkt krok za krokom zosvetľuje odtieň vlasov – pôsobia, akoby ich slnko jemne tónovalo a dodávalo im sviežosť.  

Styling: Naneste si zosvetľujúci sprej na vlhké vlasy a pomocou kefy či hrebeňa si ho rozčešte do celých vlasov. Potom ich nechajte uschnúť voľne na vzduchu. Po dvoch, troch dňoch aplikáciu zopakujte. 

Vľavo: Zosvetľujúci sprej vaše pramene jemne zosvetlí bez toho, aby ste museli siahnuť po farbe na vlasy.

Letná starostlivosť o vlasy: Vlasový olej

Olej dokáže pomôcť nielen hustým a nepoddajným vlasom. Účinne totiž vlasy ochráni pred UV žiarením a poškodeným prameňom zároveň vracia ich vitalitu. V správnom pomere a zložení vaše vlasy vďaka nemu zažiaria v plnej kráse. Preto je potrebné vedieť, ako s ním pracovať.

Použite tri až štyri kvapky oleja, ak máte husté vlasy. V prípade, že sú naopak jemné, naneste si na ne maximálne jednu alebo dve kvapky.

Postup č.1: Naneste olej na končeky vlasov ešte pred umytím a nechajte ich niekoľko minút pôsobiť. Potom si vlasy opláchnite a umyte ako obyčajne. Vaša hriva bude svieža a jemná - pripravená na zábavu pod letným slnkom.

Postup č.2: Naneste si olej ako konečnú úpravu. Bude pôsobiť ako ochranná clona – slnečné lúče a horúčava vaše vlasy nevysušia. Rozotrite si malé množstvo v dlaniach a naneste ho na končeky.

Postupy nekombinujte – použite buď jeden alebo druhý, inak by olej vlasy príliš zaťažil.

Letná starostlivosť o vlasy: Produkty

Po dni strávenom na pláži alebo pri bazéne si vlasy starostlivo umyte, čím odstránite zvyšok soli a chlóru, ktoré sa v nich mohli usadiť. Hydratačný kondicionér pripraví vaše vlasy na ďalší deň strávený vonku. Počas týchto procedúr si môžete vychutnávať osviežujúcu vôňu letných prípravkov obohatených exotickými výťažkami z granátového jablka, goji alebo kokosu.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...
 • Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer

  Ochrana

  Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer
  ...

  Schwarzkopf prináša na trh dva nové rady produktov vyvinuté v spolupráci so svetoznámou ikonou krásy Claudiou Schiffer.

  ...