Skip to Content

Kofeín povzbudí nielen myseľ ale aj korienky vlasov

Kofeín stimuluje telo, myseľ a dokonca aj korienky vlasov. Šampóny s obsahom tejto látky aktivujú rast vlasov a posilňujú ich korienky. Objavte, ako používať produkty starostlivosti o vlasy s obsahom kofeínu, aby ste zlepšili štruktúru a rast vlasov.

Je dávno známe, že vďaka káve s obsahom kofeínu môžeme šikovne naštartovať každý deň. Kofeín v káve nás dokáže prebudiť a stimulovať náš výkon, kedykoľvek potrebujeme dávku energie. Podobne pôsobí aj na naše vlasy – posilňuje korienky, čím aktivuje rast vlasov a posilní ich štruktúru.  V neposlednom rade im dodá hebkosť, poddajnosť a tvarovateľnosť.

Vlasové prípravky s obsahom kofeínu napumpujú korienky energiou

Mnoho mužov má skúsenosti s vypadávaním vlasov spôsobeným hormónom dihydrotestosterónom (DHT), ktorý ovplyvňuje stav vlasových korienkov. Tento hormón spôsobuje, že sa korienky neustále zmenšujú, až kým sa úplne nestratia (plešatosť). Tento proces sa nazýva „zmenšovanie korienkov“ a má veľký vplyv aj na rast nových vlasov. Kofeín dokáže vniknúť do ich štruktúry a pokožky hlavy a posilniť korienky, čím aktivuje rast vlasov. Podobne povzbudzujúco pôsobí aj na ženské vlasy.

Ako používať prípravky s obsahom kofeínu

Najlepšie urobíte, ak necháte šampón s obsahom kofeínu pôsobiť na pokožke hlavy aspoň 2 minúty. Kofeín potrebuje čas na to, aby prenikol do korienkov a vy ste mohli oceniť jeho účinky.

Odporúčame vám tieto produkty používať pravidelne, preto že kofeín sa z pokožky hlavy stráca do 24 hodín.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...