Skip to Content

Ako v bavlnke – jesenná a zimná starostlivosť o vlasy

Zima si na vlasoch vyberá svoju daň – krepovitosť, suchá pokožka hlavy a problémy s úpravou účesu spôsobené nosením čiapky dokážu poriadne pokaziť náladu. V sychravých mesiacoch potrebuje vaša koruna krásy veľkú dávku láskyplnej starostlivosti. Riaďte sa našimi radami a vlasy vám budú žiariť zdravím.

Určite vás zaujíma, prečo sa v zime vlasy stávajú nepoddajnými a suchými, v chladnom počasí zvyčajne strácajú hebkosť a vytrvalo sa vzpierajú snahe o úpravu.

Vinníkmi sú mrazivý vietor s nízkym stupňom vlhkosti a zároveň suché prostredie vo vyhriatych miestnostiach. Ak radi nosíte čiapky, určite máte bohaté skúsenosti so statickou elektrinou, ktorá je výsledkom ich trenia o vlasové vlákna. V dôsledku toho pôsobia vlasy matne, unavene a pri stylingu účesu odmietajú spolupracovať. Je najvyšší čas proti tomu zakročiť - vyskúšajte našu „zimnú taktiku“ a vyhrajte nad sezónnymi vrtochmi svojich vlasov!

Jesenná a zimná starostlivosť, ako sa patrí

Teplo a trenie negatívne ovplyvňujú prirodzenú štruktúru vlasov. Poškodzujú vlasové vlákna, čo vedie k lámavým a unavene pôsobiacim vlasom.

Riešenie: Bohaté ošetrujúce kúry s výťažkami zo vzácnych olejov predchádzajú poškodeniu a vyhladzujú narušené vlasové vlákna.

Jednoducho pridajte niekoľko kvapiek vlasového oleja do vášho šampónu, alebo si votrite olej priamo do ešte vlhkých končekov vlasov. To ich zaručene udrží v zdravom a žiarivom stave.

Poletujúce vlasy sú bezpochyby jedným z najotravnejších dôsledkov zimnej sezóny. Ich pôvodcom je vyhriaty vzduch v miestnostiach a kontakt vlasových vlákien s ďalšími vláknami z látok, čiapok, čeleniek alebo oblečenia. Ich trenie o vlasy vytvára statickú elektrinu, kvôli ktorej vlasy nepríjemne poletujú a je takmer nemožné ich skrotiť.

Riešenie: Existujú stylingové produkty, ktoré aktívne zabraňujú poletovaniu vlasov, ako napr. tužidlo, vosk pre extra lesk či olej na vlasy.

Nedostatok vlhkosti sa tiež odrazí na suchej pokožke hlavy. Pokožka produkuje menej mastnoty, čím môžu vznikať lupiny. Svrbenie pokožky hlavy je často veľmi nepríjemné.

Riešenie: Umyte si vlasy šampónom proti lupinám.

Len málo ľudí sa dobrovoľne vystaví snehu a mrazu bez čiapky na hlave. Prikrývka hlavy síce udrží uši v teple, no vlasy z nej až také nadšené nebudú. Je totiž zabijakom akéhokoľvek objemu.

Riešenie: Použite sprej pre objem vlasov alebo sprej s obsahom soli a potom si vlasy vyfúkajte v predklone. Zvolený produkt noste so sebou a osviežte si ním účes vždy, keď si zložíte čiapku.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...