Skip to Content

Intenzívna starostlivosť a hýčkanie: Maska na vlasy

Fotolia

Vlasy si toho zažijú naozaj dosť! Každodenný styling, náročné účesy, farbenie a príliš veľa tepla či chladu značne namáhajú naše pramene. Tajný kľúč pre krásu a vitalitu? Maska. Čo tento užitočný produkt dokáže, kedy a ako ho správne používať? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete!  

„Ako sa staráte o svoje vlasy?“ Túto otázku už asi počula každá žena, ktorá navštevuje kaderníka. A v rozhovore, ktorý obyčajne nasleduje, sa skôr či neskôr aspoň raz vynorí slovo kúra alebo maska. Či už preto, lebo ste špeciálne účinky tejto zbrane dávno spoznali samy, alebo preto, že váš kaderník nalieha, aby ste ju vyskúšali. Čo je na tomto prípravku také zázračné, že naň prisahajú aj slávne krásky s vlasmi, o akých sníva nejedna žena?

Zoznámte sa: Maska na vlasy

Maska na vlasy má krémovú konzistenciu, ktorá poskytuje vlasom intenzívnu starostlivosť. Stačí si ju votrieť alebo vmasírovať do vlasov hneď po umytí šampónom a po určitom odporúčanom čase zmyť vodou. Kombinácia aktívnych zložiek sa líši podľa toho, na čo je uvedený produkt určený. Väčšina masiek reparuje poškodenie vonkajšej alebo vnútornej štruktúry vlasov, obohacuje ich o množstvo vlhkosti a obsahuje rastlinné oleje (napr. argánový, marhuľový, jojobový alebo mandľový), bohaté proteíny a kokteil vitamínov.  

Prečo používať masku?

Maska je doslova čerešničkou na torte účinnej starostlivosti – ak chcete svoje vlasy hýčkať, skôr či neskôr po nej určite siahnete. Jej tajomstvom je intenzívny a dlhodobý efekt. Vďaka blahodarným zložkám sú rovné vlasy nádherne lesklé a hebké a kučery znovu získajú svoju pružnosť. Účinok môžete pocítiť okamžite po opláchnutí vodou. Vlasy sa  po tomto rituáli ľahšie rozčesávajú, upravujú a sú príjemné na dotyk.   

Aký je rozdiel medzi maskou a kúrou?

Ak vás zaujíma, aký je medzi týmito prípravkami rozdiel, máme pre vás odpoveď: Masky obyčajne obsahujú vyšší podiel olejov, ktoré dokážu vlasy zvlhčiť. Ale skutočný rozdiel v porovnaní s kúrou je minimálny, takže nemá veľký význam rozlišovať ich – oba produkty na trhu totiž poskytujú veľmi podobné účinky. Jeden aj druhý patria medzi extra starostlivosť určenú na pravidelné použitie, majú podobné zloženie obohatené o hodnotné ošetrujúce látky. Takže aj keď medzi nimi môžu byť jemné rozdiely čo do intenzity a výsledkov, nie sú až tak rozhodujúce.   

Ako často používať masku na vlasy?

Určite si zdravú strednú cestu! Masky na vlasy by ste nemali používať príliš často, inak budú vaše pramene pôsobením intenzívnych zložiek a nadbytočnej starostlivosti neprirodzene ťažké. Masku na vlasy je však dobré používať pravidelne, aby ste dosiahli dlhodobý efekt. Odporúčame vám aplikovať ju na vlasy raz alebo dvakrát za týždeň v primeranom množstve.

Ako správne používať masku na vlasy:

1. Umyte si vlasy ako zvyčajne a potom ich jemne vysušte uterákom.

2. Masku rovnomerne votrite do vlhkých vlasov a nechajte pôsobiť približne 5 až 10 minút.

Tip: Skvelým pomocníkom na rovnomerné nanášanie je riedky hrebeň. Ak budete mať vlasy počas pôsobenia masky zabalené v uteráku, teplom sa jej účinky ešte znásobia.

3. Starostlivo si opláchnite vlasy vlažnou vodou. 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...