Skip to Content

Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

Malá hádanka: Predstavte si zdravé vlasy. Sú krepovité? Určite nie! Majú rozštiepené končeky? Nie. Nevýraznú farbu? To ťažko. Namiesto toho sa vám v mysli pravdepodobne vynoria hebké, vitálne a lesklé pramene. Farbenie s leskom vám splní vaše sny...   

Jedna farba na vlasy je teraz mimoriadne populárna: tá vaša. Blond, hnedá, ryšavá, čierna alebo sivá – na odtieni nezáleží. Čo je však dôležité, je upravený vzhľad a zdravý lesk. Existuje mnoho faktorov, ktoré spôsobujú, že vlasy tieto charakteristiky strácajú. Zosvetľovanie a farbenie zanechávajú na vlasoch stopy a suchý vzduch, ktorý v miestnostiach vzniká v dôsledku vykurovania v zimných mesiacoch, ale aj slnko, slaná voda a chlór počas leta majú na svedomí ich poškodenie. Žiadne obavy, to všetko sa dá vyriešiť – odpoveďou sú ozdravné rituály ako napr. farbenie s leskom.

Čo je farbenie s leskom a čo dokáže?

Nielen jeho názov, ale aj výsledky môžeme prirovnať k lesku na pery: Hydratuje ich, dodáva im lesk a tiež jemný farebný nádych, ak je treba. Ak ho nanesiete na vlasy, po pár umytiach obnoví vašu farbu (tá vďaka nemu vydrží dlhšie) alebo prirodzenej farbe vašich vlasov prepožičia nádherný, saténový lesk. Nie všetky kúry pre lesk sú však rovnaké. Tento termín môže označovať intenzívne farby s kyslým PH, ale aj tónovacie produkty, ktoré sú kombinované s kúrou na vlasy pre extra výživu. 

Čím sa farba s leskom líši od bežnej farby?

V porovnaní s intenzívnou farbou je tá s leskom oveľa menej pigmentovaná. To znamená, že sa vaša prirodzená farba po nanesení zmení len veľmi málo alebo vôbec. Farba s leskom jej dodá pigmenty odrážajúce svetlo a predovšetkým zvodný lesk. Dalo by sa povedať, že ide len o jemné tónovanie s ultra výživnými zložkami, ktoré sa v každom produkte trochu líšia. Farbenie s leskom dokáže aj jemne pozmeniť vašu farbu a dodať jej nový, svieži podtón – či už ju trocha zosvetliť, stmaviť, pridať popolavé alebo naopak zlatisté nuansy. Ideálne riešene na preklenutie obdobia medzi dvoma farbeniami: Šampóny na farbené vlasy.  

Kde hľadať farbenie s leskom?

V kaderníckych salónoch – ak túžite po jemnom looku so sviežim nádychom, odporúčame vám návštevu u odborníka. Profesionáli dokážu namiešať farbu s leskom podľa vašich predstáv a presne pre váš typ vlasov pre detailne vyvážený farebný výsledok. K dispozícii sú aj šampóny, kondicionéry a kúry, vďaka ktorým môžete svojim vlasom dopriať zvodný lesk aj doma.  

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...
 • Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer

  Ochrana

  Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer
  ...

  Schwarzkopf prináša na trh dva nové rady produktov vyvinuté v spolupráci so svetoznámou ikonou krásy Claudiou Schiffer.

  ...