Skip to Content

Módny look pre tvrdohlavé kučery

Trápia vás veľmi kučeravé vlasy? Žiaden problém! Keď nemáte čas na uhladzujúci styling alebo máte chuť na účes na divoko: Priznajte svoje prirodzené kučery a ukážte ich v tom najlepšom svetle! Prezradíme vám, ako na to.

Existuje veľa spôsobov, ako si ich upraviť. Môžete ich buď skrotiť tým, že si ich stočíte do drdolu a tak ich udržíte na uzde, čím ich ale pripravíte o uvoľňujúcu slobodu. Alebo môžete kučery nechať voľne poletovať a pomocou niekoľkých pohybov ich upraviť do požadovaného tvaru. Máme pre vás niekoľko návrhov:

1. Uhladený vrch, kučeravé dĺžky vlasov

Styling krepovitých vlasov
Hladké vlasy na vrchu hlavy a krepovité kučery nižšie.

Kučery väčšinou nepôsobia rušivo, pokiaľ sú iba po dĺžke vlasov, skôr v prípade, že spôsobujú neželaný objem okolo tváre. Dobrý kompromis môže vyzerať takto: väčšej časti vlasov ponechajte ich prirodzený vzhľad a uhlaďte ich od vrchu hlavy až po spánky. Ideálnym spojencom pre túto misiu je žehlička (samozrejme nezabúdajte na ochranu pred teplom!). Mimochodom ide o veľmi vzrušujúci look s výrazným kontrastom medzi hladkými a krepovitými vlasmi.

Extra tip: Aby ste dosiahli želanú hladkosť a hebkosť, použite olej na vlasy.

2. Pätka a kučeravé dĺžky vlasov

Styling krepovitých vlasov
Kučery ozvláštnené pätkou

Využite objem, ktorý je spojený s kučeravou štruktúrou vlasov, na vrchu hlavy ich vyčešte a zatočte do tvaru pätky. Jednoducho si vezmite hustú časť ofiny, vyformujte ju do tvaru drdolu tak, že začnete pri koncoch a prameň upevnite vlásenkami. Vlasy po stranách si začešte dozadu s použitím vosku a hrebeňa. Zvyšok hrivy zostáva rozpustený. 

Extra tip: Účes zaujímavo okoreníte, ak použijete výraznú farebnú sponku.

3. Vpredu skrotené, zvyšok na divoko

Styling krepovitých vlasov
Hrebeň a vosk na vlasy – nič viac nepotrebujete!

Ofinu a/alebo časť vlasov na strane si zopnite sponkami. Tento styling je natoľko jednoduchý, že prirodzené kučery nechá nádherne vyniknúť – celý look bude vyzerať nenútene a pôvabne. Ak máte chuť, môžete použiť trocha vosku, s ktorým sa vám podarí prirodzene uhladiť vlasy okolo tváre. 

Extra tip: Na styling použite zmatňujúcu pastu – tá poskytne pomoc hlavne z toho dôvodu, že kučeravé vlasy majú sklon k vysušovaniu.  

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...