Skip to Content

Tipy pre mužov: Ako dostať kučeravé vlasy pod kontrolu

Máte vo vlasoch prstence? Skvelé! Stačí zopár rád pre správnu starostlivosť a kučery sa stanú vašou poznávacou značkou. Budete žasnúť nad tým, čo dokáže správne umývanie a vysúšanie. Naučte sa z kučier vyťažiť maximum!

Či už sú kučery pevné alebo mäkké, faktom je, že kučeravé vlasy mieria na vrchol! Takže ak ste požehnaný práve týmto typom vlasov, považujte sa za šťastlivca. A my vám poskytneme zopár rád, ktoré zaručia dokonalé vlny. Na čo ešte čakáte?

Umývanie kučeravých vlasov

Keď v sprche siahnete po šampóne, nemasírujte si vlasy príliš dlho a intenzívne. Stačí ho jemne votrieť ku korienkom – konce získajú dostatok starostlivosti pri oplachovaní. Následne aplikujte kondicionér do dĺžok a vyhnete sa tak ich zauzleniu (šampón otvára kutikuly, ochranné vrstvy, a čistí ich, kondicionér vyživí a následne uzatvára a vyzhladzuje štruktúru vlasu). Končeky vlasov vám budú za extra starostlivosť po umytí určite vďačné. Špeciálne produkty pomáhajú predchádzať rozštiepeným končekom a vlasom dodajú zdravý vzhľad. Výživné, posilňujúce a hydratačné šampóny i kondicionéry by pre vás mali byť voľbou číslo jedna. Štruktúra kučeravých vlasov je drsnejšia, preto sa prirodzene vlnia.   

Aby sa vlnité vlasy po umytí nezauzlili, zabudnite na drsné vysúšanie. Stačí si ich jemne utrieť uterákom.  Následne vám s rozčesávaním pomôže riedky hrebeň, kučery budú vďaka nemu pekne oddelené. Fénovanie? Len vtedy, ak vás tlačí čas. Vždy je totiž najlepšie nechať vlasy voľne uschnúť na vzduchu. Ak ich však potrebujete vyfúkať, postupujte podobne ako ženy – výborné výsledky dosiahnete difuzérom, t.j. špeciálnym nástavcom.

Najlepšie pánske účesy pre kučeravé vlasy

Starostlivosť pre kučeravých mužov
Cool a uvoľnený: Krátky strih s kučeravými vlasmi navrchu (na prehliadke značky Bottega Veneta)

Výhoda kučier: Muži s vlnitými vlasmi majú prirodzenú výhodu – môžu jednoducho striedať rôzne štýly. Ak hľadáte skutočnú zmenu, napr. preto že svojich kučier už mate plné zuby, stačí si vlasy ostrihať na ježka a posilniť svoje mužné vyžarovanie. Aj podstrih predstavuje skvelý variant. Ide o hippie look, v ktorom sú vyholené/ skrátené len spodné vlasy, zvyšok zostáva dlhší. Je to praktický a atraktívny účes, vďaka ktorému budete vyzerat cool a aj kučery zostanú na svojom mieste. Uprednostňujete dlhšie vlasy? Potom je postupný strih presne to pravé pre vás. Kučery vďaka nemu získajú ľahkosť, upravený a moderný vzhľad. 

Styling pánskych kučier

Neprekonateľne jednoduché: Aby ste kučerám dodali pružnost, votrite do vlhkých vlasov trochu tužidla. Následne ich nechajte rozpustené, alebo si ich upravte podľa potreby. Pánske zapletané účesy alebo drdol sú teraz naozaj v kurze. Najodvážnejší hipsteri si vlasy zatočia do uzla (verzie: polovyčesaný účes s uzlom alebo uzol navrchu hlavy), ktorý sa tiež chystá dobyť mužské srdcia. No aj uhladený look dokáže od základu zmenit váš štýl. V tomto prípade sú vlasy pevne uhladené pomocou gélu. Medzi hviezdami je nesmierne populárny – a nielen na slávnostných akciách.     

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...