Skip to Content

To pravé pre lesk a pružnosť kučeravých vlasov

Voľbou vhodných produktov dodáte svojej kučeravej hrive pôvabný výzor a nezameniteľný štýl. Tento typ vlasov si vyžaduje starostlivosť určenú špeciálne na všetky druhy kučier, vĺn, plážových vĺn či ležérne poletujúcich kučeravých prameňov. S nami nájdete tie pravé produkty, ktoré pomôžu vymodelovať dokonalý tvar vašich kučier – od umytia až po konečnú úpravu. 

Prirodzené či vymodelované kučery – oba varianty vyzerajú najlepšie, ak použijete šampón a stylingové produkty špeciálne vyvinuté pre váš typ vlasov. Navrhneme vám optimálnu starostlivosť, pomôcky i produkty na úpravu účesu od šampónu cez ochranný sprej pred stylingovým teplom až po lak na vlasy. 

Vlasové produkty a styling pre kučeravú hrivu

Šampón: Šampón pre namáhané vlasy prepožičia unaveným a lámavým kučerám zdravý lesk a krásu. Tieto produkty vďaka ochranným a skrášľujúcim látkam obnovujú stavbu vlasového vlákna - vaše pramene budú s ich pomocou žiariť zdravím.

Stylingové produkty proti krepovitosti vlasov: Krepovité vlasy sú veľmi často nepoddajné a vzpierajú sa akémukoľvek úsiliu o úpravu účesu. Na dosiahnutie krásne tvarovaných kučier preto použite šampón, kondicionér a stylingové produkty vyvinuté proti krepovitosti vlasov. Tieto prípravky a kúry tiež zamedzia neželanému poletovaniu vlasov v dôsledku pôsobenia statickej elektriny. Obalia povrch každého vlasu (jeho vrchnú vrstvu) - tým ho chránia a navyše pokryjú nádherným leskom. Sú mimoriadne účinné v prípade krepovitých kučier. 

Penové tužidlo a balzam na kučery: Votrite do vašich vlasov balzam alebo penové tužidlo na tvarovanie kučier - budú zdravé, pružné a dlho si udržia tvar. Bezoplachové produkty môžete využiť aj v prípade, že potrebujete svoje kučery osviežiť, ale nemáte dosť času na umývanie vlasov.

Gél na vlasy: Ak si chcete vytvarovať kučery prstami, jednoducho si do vlhkých vlasov naneste gél. Potom nechajte vlasy uschnúť upevnené sponami. V článku ’Účesy s prstencovými vlnami´ nájdete podrobný návod, ako si ich upravíte.

Ochranný sprej pred stylingovým teplom: Nezabudnite naniesť tento produkt pred použitím fénu alebo kulmy na vlasy. 

Olej a lak s extra leskom: Olej udrží kučery pružné a hebké, lak s extra leskom ich oživí a nádherne rozžiari. Zvoľte si tie produkty, ktoré sú vyvinuté na dosiahnutie mäkkých a lesklých kučier.

Sprej s obsahom soli vám pomôže dosiahnuť tú pravú štruktúru ležérnych plážových vĺn či strapatých kučier.

Vosk na vlasy zvýrazní jednotlivé pramene a jemné poletujúce vlasy udrží na uzde. Rozotrite si trocha vosku v dlaniach a naneste ho kamkoľvek, kde potrebujete účes spevniť, zvýrazniť jeho tvar či podčiarknuť niektoré jeho prvky.

Lak na vlasy poskytne stylingu konečnú bodku a kučeravej hrive dodá dlhotrvajúci tvar a pevnosť. Niektoré laky majú len veľmi jemný účinok, iné účes viditeľne a silno spevnia. Na kučeravé vlasy je najvhodnejšie ľahké spevnenie, pretože neobmedzuje prirodzenú pružnosť a pohyb kučier. 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...