Skip to Content

Prvá pomoc pre jemné vlasy

Túžite po dlhých a pevných vlasoch? Nezúfajte! Aj s jemnými pramienkami môžete zanechať silný dojem. Strih, starostlivosť i styling – naše triky vám pomôžu zvládnuť všetky rituály, ktoré zaručia pevnosť vašim vlasom. Napríklad vám odhalíme, ako spevniť jemné vlasy, aj ako pomocou stylingu vyčarovať plný objem. 

Jemné vlasy možno nepôsobia ktovieako objemne, no skutočná hustota vlasov je často oveľa vyššia než sa zdá. Spľasnuto a menej bohato vyzerajú preto, lebo majú menší obvod. Priemer vlasového vlákna je obvykle od 0.05 po 0.07 milimetra, no jemné vlasy nedosahujú viac než 0.04  milimetra. To je ten hlavný rozdiel. Mimochodom, hrúbka vašich vlasov je daná už pri narodení, v podstate o nej rozhoduje matka príroda. A hoci so štruktúrou svojich vlasov nemôžete nič robiť, vďaka správnym tipom a trikom dokážete aj z mála vyťažiť skvelý vzhľad.  

To je sila! Poznáte výhody jemných vlasov?

Jemné vlasy...

...rýchlejšie schnú

...sú prirodzene zdravšie a vitálnejšie

...vyžadujú menej starostlivosti, než si myslíte

...sú ľahké a preto sa dobre nosia :)

...tvoria vynikajúci základ pre krátke účesy (vyhnete sa efektu helmy)

...pred stylingom ich nemusíte toľko krotiť (napríklad pri pletených účesoch)

To znie dobre, že? Ani napumpovať ich objem, keď to práve potrebujete, nie je také zložité, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Tu sú naše profesionálne triky pre pozdvihnutie vlasov:

Prvá pomoc pre jemné vlasy: Strih

Momentálne je navrchu popularity a pre vlasy s jemnou štruktúrou je ako stvorený: tupý strih. Vlasy sú presne zarovnané na jednu dĺžku. To spôsobí, že jemné, zúžené končeky vo výsledku vyzerajú hrubšie. Čo sa týka dĺžky, voľte zlatú strednú cestu. Polodlhý strih nie je len maximálne trendy, vlasom prepožičia extra švih, pretože vďaka nižšej hmotnosti vlasy tak skoro nespľasnú.
Môžete si tiež dopriať aj niečo, čo sa nazýva podporná vrstva pre väčší objem. Jednotlivé pramienky rastúce pod vrchnou vrstvou vlasov sa skrátia špeciálnym strihom. Tieto kratšie vrstvy potom podporujú celkový tvar účesu, ktorý vďaka nim pôsobí hustejšie.

A keďže už sedíte u kaderníka, prečo by ste si nedopriali novú farbu? Existujú špeciálne farbiace techniky, ktoré dokážu vizuálne zväčšiť objem. Napríklad pri metóde balayage sa svetlé a tmavé farebné akcenty maľujú štetcom priamo na vlasy. Jednotlivé nanášanie týchto kontrastov simuluje hĺbku a vlasy tak pôsobia plnším dojmom.

Ak chcete rozžiariť vlasy úplne novým odtieňom, odporúčame vám tónovanie. Keďže farebné pigmenty sa v tomto prípade ukladajú vo vonkajšej vrstve vlasového vlákna, vaše vlasy pri farbení takpovediac zhustnú.        

Prvá pomoc pre jemné vlasy: Starostlivosť

Čím viac tým lepšie? Nie tak celkom! Jemné vlasy nepotrebujú viac starostlivosti, práve naopak. Aby pôsobili skôr ľahko než zvädnuto, vyberajte čistiace a ošetrujúce prípravky rozpustné vo vode, ktoré sa dajú jednoducho zmyť. K dispozícii sú aj špeciálne produkty namiešané presne pre potreby jemných vlasov – posilnia ich a zároveň im dodajú objem. Obsahujú polyméry, ktoré obklopujú každé vlasové vlákno a sú schopné ich dodatočne spevniť a zahustiť. Skvelú voľbu predstavujú aj šampóny s komplexom kolagénov. Pozdvihnú vaše vlasy už od korienkov a dodajú im hustotu.  

Prvá pomoc pre jemné vlasy: Styling

Urobte z tužidla svojho najlepšieho pomocníka! Tento jemný stylingový špecialita má skvelé výsledky bez toho, aby vlasy príliš zaťažoval. Sú vďaka nemu tvarovateľnejšie a objemnejšie. A účes navyše dlhšie vydrží v perfektnom tvare. Do uterákom vysušených vlasov votrite trocha tužidla a vyfúkajte ich cez okrúhlu kefu. Pre ešte rýchlejší výsledok si vlasy pri korienkoch natupírujte – dosiahnete skvelý základ pre vyčesaný účes alebo cop. Ak si rovno ku korienkom aplikujete púder pre objem, váš účes sa okamžite nafúkne!

Každý deň používajte fén ako pomocníka pre dosiahnutie objemu. Miesto fúkania v predklone stačí hlavu nakloniť na stranu a fúkať teplý vzduch smerom ku korienkom. Vznikne tým objem, ktorý navyše dlhšie vydrží.

Umiestnenie cestičky z času na čas presuňte, aby ste vlasom dopriali zmenu. Posilníte si tým korienky, ktoré si po istom čase zvyknú tzv. „ľahnúť“. Vaše vlasy získajú vytúžený pôvab a pevnosť.  

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...