Styling | Dlhé vlasy

Styling dlhých vlasov môže byť ležérny alebo elegantný

Chceli by ste mať dlhé vlasy? 0sem z desiatich žien odpovedalo spontánne "áno". Je to pochopiteľné, pretože dlhé vlasy vyzerajú neuveriteľne žensky a možno ich stylovať na množstvo spôsobov. Ukážeme vám niekoľko skutočne krásnych variácií.

Ten správny strih premení vlasy na neuveriteľne krásne

Ten správny strih premení vlasy na neuveriteľne krásne

Niektorí zaraďujú do skupiny dlhých vlasov vlasy dlhšie než 70 centimetrov. Nemajte obavy, my berieme do úvahy aj vlasy v dĺžke po ramená (okolo 40 centimetrov). Ak túžite po krásnych vlasoch, musíte im poskytnúť dostatok vlasovej starostlivosti. Z času na čas je potrebné vlasy ostrihať, aby si zachovali svoj tvar.

Dlhé vlasy sú krásne, ale rozštiepené končeky im nepristanú. Pri dlhých vlasoch sa rozštiepeným končekom nedá úplne vyhnúť, ale so správnou starostlivosťou sa dajú minimalizovať. Lámavosť vlasov je ďalším nepriateľom dlhých vlasov. Rozštiepené končeky a zvýšená lámovosť vlasov sú výsledkom pravidelného namáhania vlasov fénovaním, častým kefovaním alebo česaním vlhkých vlasov. Vďaka pravidelnej a správnej starostlivosti budete svoje vlasy zbožňovať! (pozri tiež kapitolu "Starostlivosť o dlhé vlasy").

Čo je "in" a čo "out" v starostlivosti o dlhé vlasy:

  • Vyhnite sa každodennému fénovaniu alebo žehleniu vlasov bez toho, aby ste ich neošetrili ochrannými vlasovými produktmi. Najvhodnejšie by bolo nechať vlasy voľne vyschnúť a až následne použiť nahriate nátačky a vyvoriť účes na špeciálnu príležitosť.
  • Nezopínajte si vlasy do pevného copu príliš často. Výrazne to namáha korienky vlasov, čo môže spôsobiť ich vypadávanie.
  • Nie je nevyhnutné každý večer odstraňovať z vlasov stylingové produkty prehnaným vyčesávaním. Produkty radšej odstráňte umytím vlasov. Je to jednoduchšie a šetrnejšie k vašim vlasom.
  • Častejšie radšej siahajte po jemnejších stylingových produktoch ako sú vosky, stylingové krémy, či laky na vlasy pre ľahšiu fixáciu.
  • Správna výživa je základom pre silné a krásne vlasy. Najlepšou výživou sú vitamín C, biotín, oxid kremičitý, zinok, a kyselona listová. Mali by ste buďto jesť viac ovocia, zeleniny, obilnín, mliečnych výrobkov, sladkovodných a morských rýb alebo brať výživové doplnky so všetkými potrenými prvkami.

Dlhé vlasy: Najkrajšie účesy hviezd