Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Žiarivé časy pre vaše vlasy: Viac lesku!

Konečne je tu jar! A s ňou prichádza i slnko, ktoré prináša nové farby do prírody. Slnečné lúče však môžu priniesť teplo a lesk aj do vašich vlasov. Nepremeškajte možnosť dopriať si krásne vlasy. Nie je totiž vôbec ťažké dodať lesk aj do tých najnudnejších vlasov pomocou jednoduchých piatich tipov.


Briliantový lesk pre vaše vlasy

Briliantový lesk pre vaše vlasy je na dosah!

Aby sa vlasy krásne leskli, musia odrážať svetlo. To môžete dosiahnuť, ak vlasové kutikuly rovnomerne a hladko pokrývajú jadro vlasu v tesnej vrstve. Vlasy potom odrážajú svetlo ako zrkadlo. Nesprávna staroslivosť o vlasy, nepriaznivé prostredie a veľa chémie v produktoch, narušuje prirodzene jemnú vrstvu vlasových kutikúl a znižuje tak ich schopnosť odrážať slnečné žiarenie či svetlo sviečok. Vaše vlasy tak budú pôsobiť matne a sucho. Dobrou správou je, že existuje veľa možností, ako dodať lesk vašim vlasom.

Vlasy v žiarivých farbách

Žiadne červenkasté odtiene vo vlasoch?! To by bola škoda, ak by ste ich nemohli dopriať svojim vlasom. Mali by ste to zvážiť, pretože práve červenkasté odtiene odrážajú svetlo veľmi efektne a preto dodávajú vašim vlasom intenzívny a dlhotrvajúci lesk. Použitím farby na vlasy alebo intenzívnej vlasovej kúry v odtieňoch červenej je skvelý spôsob ako dodať vlasom briliantový lesk. Blondínky sa pritom nemusia obávať efektu sýto červených "Pumuklovských" vlasov, pretože paleta červenej farby obsahuje trendy farby na vlasy ako zlatú blond, jahodovo červenú (červenkastá blond) a medenú. Ak chcete mať vo vlasoch len náznak červenej, vyskúšajte jemný melír s briliantovými akcentmi.

Špeciálnu starostlivosť je vidieť

Ženy s jemnými a riedkymi vlasmi sa často vyhýbajú vlasovým kondicionérom alebo iným výživovým vlasovým produktom. Jemné vlasy bez ošetrenia sú však na tom horšie, než ošetrované vlasy. Náš tip: vyživujte nudne vyzerajúce jemné alebo riedke vlasy pomocou ľahkej bezoplachovej vlasovej kúry, alebo oplachy, ktoré sú špeciálne určené pre jemné a riedke vlasy. To dodá vašim vlasom zdravý lesk. Ďalšia efektívna stratégia pre jemné vlasy je použitie kondicionéru pred šampónom. V prípade, ak túžite po silných a hustých vlasoch, kúra pre lesklé vlasy alebo vlasová maska dodá vašim vlasom úžasný lesk od korienkov až po končeky. 

Žiarivý lesk

Zvyšky šampónov a kondicionérov, tak ako aj vápno z tvrdej vody uberajú lesk z vašich vlasov. Preto je veľmi dôležité vlasy po použití šampónu alebo kúry dobre opláchnuť, až kým nebudú úplne čisté. Oplachový roztok na vlasy pôsobí proti zvyškom vápna v tvrdej vode z vodovodu. Oplachový roztok pripravíte pridaním polievkovej lyžice vínneho octu alebo citrónového džúsu do jedného litra studenej vody. Roztok z vlasov nezmývajte, ale po jeho použití pokračujte sušením a stylovaním vašich vlasov ako obyčajne. 

Žiarivá odmena

Žiarivé odlesky vo vašich vlasoch si môžete dopriať prostredníctvom používania kefy na vlasy na úpravu a styling vlasov. Česanie vlasov vo všetkých smeroch pomocou plochej a širokej kefy je ideálnou voľbou pre krátke vlasy. Okrúhle kefy sú zase vhodné na česanie, ak túžite vniesť bohatý lesk do dlhých vlasov. Štetiny na takejto kefe by však mali byť dostatočne dlhé. Zistíte to, ak si okolo kefy obmotáte nie veľmi hrubý prameň vlasov, a štetiny kefy by mali ešte mierne presahovať nad vlasy. Týmto spôsobom môžete vytvoriť jemnú a hladkú vrchnú vrstvu vlasu. Tiež vám odporúčame, aby ste sa vyhýbali kefám s plastovými štetinami. Diviačie štetiny sú drahšie, no omnoho efektívnejšie. Na rozdiel od plastových štetín, diviačie štetiny rozdeľujú prirodzený maz pokožky hlavy od korienkov až po končeky vlasov.

Vzácne oleje pre krásne žiarivé vlasy

Kučeravé, afro, či trvalá sa často javia ako vlasy bez lesku, pretože ich matná vlasová štruktúra neodráža svetlo. Ošetrujúce vlasové produkty obsahujúce oleje sú riešením. Oleje robia vlasy jemnejšími, chránia ich pred poškodením a dokonca potláčajú aj vzhľad rozštiepených končekov. Ak si vaše vlasy vyžadujú špeciálnu starostlivosť, váš kaderník vám môže naniesť prípravky podporujúce lesk vlasov, ktoré obsahujú amaratový olej. 

 

Objavte: Ochrana