Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Rozštiepené končeky: ako predísť štiepeniu vlasov

V prípade, že ste si vlasy niekedy ostrihala nakrátko, pravdepodobne poznáte problém strapato vyzerajúcich, suchých, rozštiepených končekov. Naše rady vám pomôžu zbaviť sa problému.

Ako predísť štiepeniu vlasov

Riešenie problému so suchými vlasmi

Rozštiepené končeky môžu byť zapríčinené niekoľkými vecami: suchými vlasmi, agresívnymi šampónmi, fénovaním vlasov pri vysokých teplotách, alebo chemickými prostriedkami. Končeky vlasov sú obzvlášť citlivé na zlé zaobchádzanie. Vlasy s rozštiepenými končekmi vyzerajú staro, pretože v skutočnosti staré sú. Vlasy dlhé po ramená majú okolo troch rokov. 

Použitie jemného cyklu na vyriešenie problému so suchými vlasmi

Šampóny  na namáhané vlasy, opláchnutie a následné ošetrenie zabezpečí vlasom výdatnú výživu. To udrží rozštiepené končeky v norme aspoň po ďalšie umytie. Ak sú rozštiepené končeky jediným problémom, pomôže aj špeciálny šampón na vlasy s rozštiepenými končekmi. Zmiešajte šampón s rovnakým množstvom vody pred aplikovaním na základ suchých vlasov. Použite malé množstvo vody na rozotrenie peny a potom zmyte. Šampón pri zmývaní dostatočne vyčistí končeky vlasov. 

Obaľovanie rozštiepených končekov

Špeciálne prípravky na rozštiepené končeky obsahujú silikónový olej, ktorý prekryje rozštiepené končeky tenkou vrstvou. Toto dočasne opraví rozštiepené končeky. Výsledkom budú zdravo vyzerajúce vlasy, ktoré nebudú také strapaté. Nezabúdajte prosím, že kúru na rozštiepené končeky nie je vhodné robiť po každom šampónovaní. Liečenie vašich vlasov každé tretie šampónovanie má väčší účinok.  Silikónová vrstva vydrží niekoľko šampónovaní. Pridanie ďalšej vrstvy silikónu môže spôsobiť spľasnutie, alebo zlepenie vlasov. Mali by ste tiež aplikovať jednu až dve kvapky prípravku na rozštiepené končeky do suchých vlasov. Aj malé množstvo prípravku vydrží dlhú dobu.

Bojujte s rozštiepenými končekmi zastrihnutím vlasov

Dobré správy: Vďaka dobrým produktom na trhu trpí stále menej ľudí rozštiepenými končekmi. Ak sa vás týkajú rozštiepené končeky aj napriek novým produktom, pomôže vám najskôr návšteva kaderníka. Špecialisti na starostlivosť o vlasy môžu použiť techniku, ktorou skryjú rozštiepené končeky. Dobrým nápadom je aj zastrihnutie vlasov o zhruba jeden centimeter. Vaše vlasy sa budú predlžovať, aj keď si ich zastrihnete každých osem až desať týždňov, pretože vlasy rastú rýchlosťou približne jeden až jeden a pol centimetra za mesiac. Výhodou pravidelného zastrihávania budú plnšie a zdravšie vlasy.

Nástrojmi proti rozštiepeným končekom

Ak chcete bojovať s rozštiepenými končekmi, jednoznačne budete potrebovať vysoko kvalitné nástroje. V žiadnom prípade nepoužívajte lacné a ostré hrebene, alebo kefy s kovovými štetinami. Namiesto toho používajte kefy s prírodnými štetinami a hrebene vyrobené zo skutočného prírodného rohu alebo dreva.

Viac o ošetrení pre rozštiepené končeky

Objavte: Ochrana