Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Zmeňte vysušené vlasy na pružné

Bývajú dni, kedy máte pocit, že si vlasy robia čo chcú a niet tej sily, ktorá by ich skrotila. Vlasy sú naježené a každý konček smeruje inam. A inokedy sa vaše vlasy lesknú mastnotou. Nezúfajte, poradíme vám ako zmeniť slamu na hodváb.

Vysušené vlasy sú vždy znakom nesprávnej starostlivosti, životného štýlu alebo choroby. Existuje viacero dôvodov ako používanie fénu s vysokým výkonom, časté používanie žehličky na vlasy a odfarbovanie. Ostatnými faktormi sú napríklad choroba, rôzne lieky, alebo nárazová diéta, ktoré môžu rovnako spôsobiť textúru vlasov pripomínajúcu cukrovú vatu. Nech už je príčinou čokoľvek, výsledkom je drsný povrch vlasov a ich štruktúra nie je taká, aká by mala byť. Náš krátky sprievodca opravou vlasov vám pomôže vyriešiť problém vysušených vlasov.

Dokonalá starostlivosť o vysušené vlasy

Dlhodobým farbením, odfarbovaní, alebo trvalou môžete svoje vlasy značne poškodiť. Vezmite si rukavice a začnite s liečbou svojich vlasov. Program začína jemným šampónovaním. Neznamená to však, že si ich máte silno drhnúť. Namiesto toho jemne rozmasírujte šampón do vlasov. Predchádzate tak strapateniu vlasov a nemáte problém sa po vyschnutí učesať. Použitie kondicionéru je nevyhnutné. Ďalším krokom je sušenie vlasov uterákovým turbanom a potom aplikujeme kúru hneď po rozčesaní širokým hrebeňom. Kúra obsahujúca brusnice a plody Acai vám pomôže ľahšie vlasy rozčesať. Obidva plody obsahujú dôležité vitamíny a antioxidanty a ochraňujú vlasy pred vysúšaním, poškodením a teplom z fénu. Taktiež môžu opraviť poškodené vlasy.

Upravujte svoje suché vlasy opatrne

Produkty zabraňujúce poškodeniu alebo vyrovnávače vlasov sú omnoho účinnejšie, ak prípravky nechávate chvíľu pôsobiť, obzvlášť v prípade, že sú vaše vlasy husté a hrubé. Obalia každý jeden vlas veľmi tenkou silikónovou vrstvou, ktorá kryje a vypĺňa trhliny a poškodenia na povrchu vlasu. Zanechajú vlasy hladké a lesklé. Budete sa diviť ako sa vám lesknú vlasy!

Nechávajte vlasy prirodzene vysušiť. V prípade, že nemáte čas na tento luxus, mali by ste použiť fén s naplno pusteným prúdom, ale len na polovičnú teplotu. Fény s rozptyľovačmi a ionizujúcou technológiou sú obzvlášť jemné k vašim vlasom. Spurné vlasy spružnejú a zažiaria až po vyfénovaní za pomoci veľkej okrúhlej kefy. Najdôležitejšie je držať fén vo vzdialenosti 15 – 20 centimetrov od vlasov a používať kefu vždy v smere od korienkov vlasov k ich končekom. Vyrovnáva to vlasy a dodáva im väčší lesk. Stylingové produkty by ste si mali vyberať podľa toho, ako dodávajú vlasom lesk. Produkty obsahujúce vosk alebo gélový vosk sú pre vysušené vlasy najlepšie.

Objavte: Sušenie Ochrana