Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Zdĺhavá záležitosť: Pozorovanie rastu vlasov

Doma, v kancelárií, na prechodoch i v Hollywoode: Dlhé vlasy sú všade hitom! Mnohé klasické účesy si vyžadujú dlhé vlasy. Nemusíte čakať na špeciálny módny trend - dlhé vlasy sú vždy in! U starších či mladších, dlhé vlasy sú stále krásnym doplnkom. Bohužiaľ, trvá roky, kým vlasy dorastú na požadovanú dĺžku. Vždy však existujú spôsoby ako si čas skrátiť a my vám pár tajomstiev, ako si vypestovať krásne dlhé vlasy, prezradíme.

Moderná veda zatiaľ nevyvinula nijaký účinný prostriedok na zrýchlenie rastu vlasov. Vlasy rastú priemerne 1,2 - 1,5 cm za mesiac. Naše gény nastavujú podmienky pre rast vlasov a ten je pomalý. Kým genetickú výbavu zmeniť nemôžete, môžete sa postarať aspoň o to, aby vaše vlasy boli zdravé, silné a plné lesku, kým budú slimačím tempom rásť. Nepáči sa Vám taká rýchlosť? Kúzlo pripevňovacích príčeskov vám čakanie skráti.

Masáže pomáhajú vlasom rásť tak rýchlo, ako sa len dá

Masáž hlavy stimuluje cirkuláciu krvi a to na oplátku privádza cez kanáliky do vlasového korienka viac živín. Zvýšená cirkulácia zaručuje najlepšie počiatočné podmienky pre každý vlas. Okrem toho, stimulujúca masáž hlavy má mnoho iných účinkov pre naše blaho. Poznáme dve masážne techniky, ktoré stimulujú rast vlasov obzvlášť účinne. Pri prvej, siahnite do vlasov všetkými prstami a jemne ich poťahujte. Mali by ste cítiť tlak, ale neťahajte do bolesti! Robte tak po celej ploche hlavy. Nezabúdajte, masáž má byť príjemný zážitok! Druhým efektívnym spôsobom ako stimulovať rast je klepkajúca masáž, ktorá je ešte účinnejšia, ak si pred masážou namočíte prsty do vlasového tonika s obsahom alkoholu alebo do kvapôčky éterického citrusového oleja (napr. bergamot, nerol, grep alebo olej z citrónovej trávy). Dotýkajte sa hlavy končekmi prstov a jemne, ale relatívne rýchlo vklepávajte.

Špeciálne šampóny pre silnejšie a hustejšie vlasy

Svojim vlasom môžete pomôcť čo najrýchlejšie rásť i pomocou šampónu. Môžete napríklad používať šampón s obsahom koenzýmu Q10. Tento koenzým stimuluje tvorbu keratínu vo vlasových korienkoch. Keratínové bielkoviny sú hlavnou stavebnou zložkou vlasu. Avšak so zvyšujúcim sa vekom telo keratín prestáva produkovať. Niektoré šampóny obaľujú vlas s podporujúcou vrstvou, ktorá obsahuje kolagénový komplex a iné podporujúce zložky. Táto vrstva chráni a vyživuje každý vlas, čím vyzerajú okamžite silnejšie a hustejšie.

Keď už vám vlasy podrastú, mali by ste myslieť na výživu končekov. Nakoniec, končeky sú mesiace až roky staré. Výrobky s hydratačnými vlastnosťami ako aloe vera, jogurt, ovsené proteíny alebo pantenol sú obzvlášť blahodarné pre končeky bez toho, aby ich zaťažili. V prípade, že sú vaše vlasy prirodzene silné, no majú sklon vyzerať sucho alebo „ako slama“, mali by ste siahnuť po bohatých výživových prípravkoch. Ideálne je bambucké maslo alebo sójové proteíny, taktiež ako aktívne zložky v brusniciach a šípkach.

Dlhé vlasy za pár minút: vlasové príčesky

Nikto nerád čaká - a rast vlasov rozhodne chvíľu trvá. Vlasové príčesky sú najrýchlejšou a najjednoduchšou voľbou, ak chcete mať dlhé vlasy už zajtra, nie za dva roky. Aspoň môžete zistiť, nakoľko vám dlhé vlasy pristanú, kým sa rozhodnete čakať niekoľko mesiacov. Príčesky sú taktiež kúzelnou voľbou, keď chcete svojich priateľov oslniť dlhými vlasmi pri špeciálnej príležitosti. Jednoducho stačí pripevňujúcu sponku skryť pod vaše vlastné vlasy. Trik je jednoduchý a účinný. Môžete sa rozhodnúť pre hustejšie alebo dlhšie vlasy podľa vytúženého vzhľadu. Použite pripínacích alebo clip-in príčeskov miesto predlžovania „skutočných“ vlasov má svoje výhody. Clip-ins príčesky sú lacnejšie, neničia vlasy a sú ľahko odnímateľné. Dokonca aj vyčesané vlasy alebo konský chvost s nimi vyzerajú dobre. Majú len jedinú podmienku: vaše vlasy musia byť dlhé aspoň po bradu.

Objavte: Ochrana