Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Dodajte vašim vlasom lesk: Najlepšie rady pre žiarivé a krásne vlasy

Nádherné vlasy plné lesku už nie sú len výsadou žien z reklám na šampón. Ukážeme vám ako dosiahnuť zdravo lesklé vlasy a prezradíme, čo vás o krásne lesklé vlasy okráda.


Úžasný lesk

Správna starostlivosť dodá očarujúci lesk unaveným vlasom.

Väčšina žien sníva o lesklých hodvábnych vlasoch. Bohužiaľ, pružné a lesklé vlasy zostávajú v predstavách mnohých žien, denne bojujúcich s neposlušnými vlasmi. Veľmi často vyzerajú vlasy matne, oslabene a nepoddajne. Dnes to už nikoho neprekvapuje. Vlasy sú vystavované častému umývaniu horúcou vodou, vysúšané fénovaním a zaťažované stylingom. Ženy preto potrebujú vedieť ako vlasom prinavrátiť lesk.

Len málo žien si uvedomuje, že veľké množstvo kondicionéru vlasy zaťažuje a tým strácajú objem. Priveľa kondicionéru zanecháva vlasy nepoddajné a zanedbané. Použitie len malého množstva kondicionéru alebo stylingového produktu má oveľa lepší účinok. Na dosiahnutie lesklých vlasov vám postačí množstvo kondicionéru veľkosti lieskového či vlašského oriešku. Vlasy by ste si mali vždy umývať znesiteľne teplou vodou. Umývanie horúcou vodou je pre vaše vlasy záťažou a zanechá ich fádne. Vlasy sa môžu ľahko poškodiť aj keď sú ešte vlhké po umytí šampónom. Je preto dobré jemne ich vysušiť uterákom. Nikdy si vlasy nesušte trením uterákom. To by zanechalo povrch vašich vlasov drsný. 

Príliš silné česanie vlasov je ďalším zlozvykom, na ktorý by ste mali zabudnúť. Ak si oslabené vlasy češete príliš silno, môžete si ich ľahko polámať. Oveľa lepšou voľbou je občasné česanie vlasov s riedkym hrebeňom, pri ich umývaní. Fény s pripojiteľnou okrúhlou kefou zanechajú vaše vlasy po umytí jemnejšie a s väčším leskom. Používanie kefy s prírodnými štetinami pri fénovaní je k vašim vlasom výnimočne šetrné a preto je takáto kefa na vlasy skvelou voľbou.

Aj niektoré potraviny dokážu dodať vašim vlasom lesk. Sú to napr. obilniny, mäso, broskyne, špenát, mrkva a paprika. Tieto potraviny obsahujú veľa vitamínu C, E a A, ktoré posilňujú a chránia vlasy.

Špeciálne kondicionéry pre lesk vlasov sú pre vaše vlasy tou pravou odmenou po dni plnom stresov. Vlasové prípravky by nielen že mali sedieť vašemu typu vlasov, stavu a farbe vlasov, ale mali sa tiež dopĺňať medzi sebou. Výber vhodných prípravkov vám zaručí najlepšiu starostlivosť pre zdravé vlasy. Niet totiž pochýb, že vlasy musia byť zdravé, aby boli lesklé. Šampóny, masky i stylingové produky sa o vaše vlasy dobre postarajú.

Objavte: Ochrana