Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Doprajte poškodeným vlasom nový lesk

Chceli by ste oslniť nádherne lesklými vlasmi, no tie vaše sú veľmi poškodené a vyzerajú matne a bez života? Nezúfajte! Moderné produkty starostlivosti o vlasy dokážu takmer zázraky – okamžite obnovia štruktúru vlasu a zjemnia ho. Výsledkom je očarujúci lesk a hebkosť.   

Zdravé vlasy poznáte podľa toho, že sa intenzívne lesknú a pôsobia prirodzene. Aby ste dosiahli tento efekt, musíte ich dostať do pôvodného, prirodzeného stavu. Výborným pomocníkom vám môže byť nová generácia produktov starostlivosti o vlasy, ktoré vám pomôžu uhladiť povrch vlasov, a tie budú potom schopné rovnomerne odrážať svetlo. Inovácie v starostlivosti o vlasy vám tiež mimoriadne uľahčia obnovu poškodených vlasov, ktoré začnú opäť žiariť zdravím.

Prvým krokom na ceste k hodvábnym vlasom by mal byť výber správneho šampónu. Predovšetkým s poškodenými vlasmi by ste mali zaobchádzať ako v rukavičkách. Vhodný šampón s intenzívnymi ošetrujúcimi zložkami im dodá stratený lesk a vitalitu. Dbajte na to, aby ste nepoužívali väčšie množstvo výrobku než je odporúčané a vlasy zmývajte vlažnou, nie horúcou vodou. Po umytí ich jemne vysušte uterákom, no bez zbytočného trenia, ktoré by vlasy mohlo ešte viac poškodiť.

Poškodené pramene potrebujú extra starostlivosť vo forme pravidelnej ošetrujúcej kúry. Tá je mimoriadne vhodná na suché a rozštiepené končeky.

Často sú za narušenie štruktúry vlasov zodpovedné stylingové pomôcky ako fén či kulma. V prípade, že ich skutočne musíte použiť, nezabudnite si pred tým do vlasov naniesť ochranný sprej pred stylingovým teplom. Tak často, ako je to možné, nechajte poškodené vlasy schnúť prirodzene na vzduchu. 

Okamžitý lesk pre poškodené vlasy

Ak túžite po žiarivej a zdravej hrive, najdôležitejšiu rolu zohráva obnovenie prirodzenej štruktúry vašich vlasov. Dnes však už nemusíte týždne či mesiace bojovať s krepovitými a matnými vlasmi, kým sa vám podarí dostať ich do pôvodného stavu. Produkty s okamžitým účinkom napumpujú aj poškodené vlasy očarujúcim leskom. Obsahujú tiež ošetrujúce látky, ktoré vám pomôžu uhladiť povrch vlasu – vďaka obsiahnutým vzácnym olejom a ďalším zložkám budú vaše pramene zdravé a hodvábne lesklé. Pomôžu vám aj stylingové produkty ako lak na vlasy či penové tužidlo pre extra lesk. A žiarivý vzhľad dokáže vyčariť aj gélový vosk s obsahom olejov. Na trhu nájdete tiež prípravky na zvýšenie lesku, ktorých účinok vydrží počas troch umytí, resp. až do sedem dní. Sú k dispozícii v praktickom balení na jedno použitie. Spôsob nanášania je veľmi podobný šampónu – aj výrazne poškodené vlasy dokážu naočkovať oslnivým leskom.    

Objavte: Ochrana