Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Fén na vlasy - viac ako len teplý vzduch

Samozrejme, najlepšie je nechať si vlasy prirodzene vyschnúť, bez použitia fénu. Nie vždy sa to však, kvôli rannému zhonu, dá. Na scénu príde fén, ktorý pomôže vlasy rýchlo sa upraviť. Moderné fény sú pomerne výkonné a tiež úžasne šetrné. Poradíme vám, ako používať fén čo najlepšie, aby vlasy vyzerali zdravo a trendy.

Hýčkané vlasy, ktoré potrebujú starostlivosť: správna technika dokáže všetko zmeniť!

Teplý vzduch z fénu zakaždým vaše vlasy trochu vysušuje. Preto by ste mali pred fénovaním použiť ochranný sprej pred teplom. Môžete tak spraviť použitím tužidla, ochranného tonika alebo špeciálneho termo spreju. Takéto stylingové prípravky obalia vlasy jemným filmom a ochránia ich pred zničením spôsobeným drsným česaním alebo pred vysúšaním z teplého vzduchu.

Fén s dvoma alebo troma tepelnými stupňami a tiež studeným vzduchom je najlepšou voľbou pre úpravu vlasov fénovaním. Fén by mal mať vysoký výkon - 1600 až 2000 wattov takmer okamžite vaše vlasy vysuší. Takto ušetríte čas na styling. Pri fénovaní použite vysoký výkon a stredný tepelný stupeň. Potom pokračujte v stylingu.

Fén s možnosťou studeného vzduchu patrí do každej kúpeľne

Použite okrúhlu kefu, aby ste dodali pružnosť a lesk stredne dlhým a dlhým vlasom. Na uchytenie vrchných vlasov na vrchu hlavy použite sponky. Teraz môžete natočiť spodné vlasy na okrúhlu kefu. Ak chcete dodať spodným vlasom ešte viac objemu, natočte spodné pramienky na kefu, vyfúkajte ich teplým vzduchom a potom na ne ešte pustite chladný vzduch. Nechajte vlasy na chvíľu vychladnúť. Proces môžete urýchliť použitím niekoľkých druhov kief. Najlepšie je, ak je rúčka kefy ľahká a vlasy príliš nezaťažuje. Ľahšie kefy sa tiež z vlasov nevykĺznu.
 
Ploché kefy sú najvhodnejšie na krátke vlasy a bob strihy od krátkych až po ramená. Jemne nakloňte vlasy do strany a rozčešte ich proti smeru rastu. Vlasy vyfúkajte. Následne urobte to isté zo zadnými vlasmi. 
 
Veľmi krátke škriatkovské (pixie) strihy si žiadajú trocha zručnosti. Zoberte jednotlivé pramienky a ľahko ich oddeľte od pokožky použitím fénu. To vytvorí štýlový škriatkovský účes a dodá vlasom požadovaný tvar.
 
Opatrne s fénom pri vlnitých a kučeravých vlasoch. Jemný prúd vzduchu  špeciálneho rozptyľovača na fén zabezpečí, že vaše kučery sa nepremenia na neupraviteľnú guču a nebudete vyzerať ako po elektrickom šoku. Veľká okrúhla kefa vám dovolí vyrovnať vlnité vlasy. Použite primerané množstvo sily pri natáčaní vlasov na kefu. Počas fúkania najskôr natočte vlasy dovnútra, potom dovonka. Vlasy budú potom pekne padať.   

Ako správne používať fén

Druhy fénov na vlasy

Dnešné moderné fény sú oveľa sofistikovanejšie ako bývali kedysi, vďaka technologickým vlastnostiam, ktoré sú šetrné k vlasom. V nových prístrojoch nájdete nasledovné technológie, ktoré dokážu viac, ako len vysušiť vlasy:

Sila ionizácie: Váš fén vypúšťa so vzduchom aj negatívne nabité ióny. Tie sa prilepia na kladne nabité ióny na vlasoch a to zabraňuje vytvoreniu statickej energie. Tento proces priťahuje aj viac vlhkosti zo vzduchu, čo zabraňuje vysúšaniu vlasov.
 
Keramické elementy vyžarujú jemné infra červené žiarenie. Výsledkom budú jemne vyfúkané vlasy z vnútra.
 
Nadstavce: Keramické nadstavce rozčešú vlasy počas toho, ako si ich fúkate. Vaše vlasytak budú oveľa hebkejšie a s úžasným leskom.
 
Ochrana farby: Špeciálne navrhnuté nadstavce fénov vytvárajú prúd studeného vzduchu medzi stupňami teplého vzduchu. Tento nadstavec zabraňuje poškodeniu vlasov a vyblednutiu farby. 
 
Inteligentný ventilátor: Táto vlastnosť zabezpečí rovnomernú aplikáciu teplého vzduchu pri fénovaní vlasov.
 
Super ventilátor: Fény s touto vlastnosťou majú o 50 % efektívnejšiu cirkuláciu vzduchu. Výkon 2500 wattov vysuší vaše vlasy dvakrát tak rýchlo. 

Objavte: Ochrana