Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Zatočte s rozštiepenými končekmi

Skoncujte s rozštiepenými končekmi! Odhalili sme, ako vznikajú, čo robiť, keď sa objavia a hlavne to, ako im účinne predchádzať.

Predovšetkým dlhé vlasy majú tendenciu vysušovať sa a štiepiť na koncoch, pretože sú vystavené častému treniu. Rozštiepené vlasy nepredstavujú iba estetický problém, ide o symptóm, ktorý svedčí o príliš namáhaných, poškodených vlasoch.

Rozštiepené končeky môžu mať mnoho príčin: používanie produktov, ktoré nie sú určené pre daný typ vlasov, mechanické narúšanie spôsobené trením (vlasy pri kontakte s tkaninami), nešetrné česanie, alebo vystavovanie vlasov príliš vysokým teplotám (ak si ich upravujete kulmou či fénom). V takýchto podmienkach sa dá rozštiepeným končekom veľmi ťažko vyhnúť, hlavne v prípade, že si podstrihávate vlasy len zriedka.   

Ako uzdraviť rozštiepené vlasy

Keď už sa rozštiepené končeky objavia, je ťažké tento problém riešiť. Našťastie existujú účinné spôsoby, ako im predchádzať. Najlepším riešením je ošetrovanie vlasov pomocou sér a olejov určených pre váš typ vlasov.  

Rovnako dôležité sú však aj stylingové pomôcky, ktoré používate. Vždy siahajte po kvalitných hrebeňoch a kefách, ktoré nemajú nechránené konce alebo po kefách s prírodnými štetinami.

Tepelné stylingové nástroje (fén, kulma či žehlička) by mali mať variabilné nastavenia a možnosť použitia aj pri nízkych teplotách.

Konce vlasov sú mimoriadne krehké hlavne vo vlhkom stave. Preto je obzvlášť dôležité ich šetrne fénovať alebo jemne sušiť uterákom bez toho, aby ste ich drhli.

Zamedziť štiepeniu končekov je pomerne jednoduché. No keď sa už objavia, poradíte si s nimi ťažko. Špeciálne séra na končeky vlasov dokážu končeky čiastočne znovu zaceliť, takže podstrihnutie vlasov môžete načas odložiť. Ak však začnú predstavovať závažný problém, pravdepodobne sa skracovaniu vlasov nakoniec nevyhnete. Všeobecne platí, že pravidelným zastrihávaním vlasov dokážete predísť rozštiepeným končekom.   

Prevencia rozštiepených končekov: Kúry, séra a oleje

Rozštiepeným končekom sa môžete vyhnúť aj používaním vhodného šampónu, kondicionéru, oleja a kúry, ktoré sú navrhnuté tak, aby tomuto problému predchádzali alebo ho dokázali vyriešiť. Hydratácia a výživa v podobe správnych produktov vám zaručene pomôžu vlasy ochrániť a vyhnúť sa ich poškodeniu. Látky v nich obsiahnuté dokážu preniknúť hlboko do vlasového vlákna, čím vyhladzujú jeho štruktúru a zamedzia rozštiepeniu ďalších končekov.

Objavte: Ochrana