Starostlivosť o vlasy | Kučery

Nepoddajné kučery vyhladené

Vyrovnávanie neposlušných či kučeravých vlasov si vyžaduje nejaké to úsilie. Ale so správnou technikou a produktmi, sa vám vynahradené úsilie vráti. Ukážeme vám, ako napriek neposlušným kučierám, vyčarujete závisť na tvárach priateľov bez prílišnej námahy. 

Extra starostlivosť pre nepoddajné vlny

Kučeravé vlasy a nepoddajné vlny bývajú často vysušené. V porovnaní s rovnými vlasmi, kučery absorbujú všetky prípravky s väčším rizikom zlepenia vlasovej štruktúry. Z toho dôvodu by ste mali ošetrovať kučery špeciálnymi vlasovými produktmi, ktoré ich zároveň aj vyrovnajú. Ingrediencie zahrnuté v týchto špeciálnych prípravkoch pomáhajú predchádzať tvorbe kučeravých vlasov, vyhladzujú kučery a dodávajú vlasom lesk. Po každom šampónovaní vlasy dôkladne opláchneme. Sprejovú kúru, ktorá sa nezmýva, je ideálne aplikovať každé ráno. Raz do týždňa by sme nemali zabúdať na aplikáciu výživnej masky.

Šikovné úpravy nepoddajných kučierok

Správne pomôcky na vlasy sú základom drezúry divokých kučier. Vhodné pomôcky sú okrúhle kefy s veľkou hlavicou. alebo tepelné veľké kefy zvané i Velcro kefy. Kefy na vlasy sa však oveľa pohodlnejšie používajú. Vhodný spôsob, ako pripraviť vaše kučery na česanie, je aplikácia vlasovej kúry v podobe spreja. Po nanesení stylingového prípravku použite fén, ktorý vlasy dokonale vysuší. Nakoniec prejdite vlasy okrúhlou kefou. Dovoľte, aby sa vaše vlasy kompletne vysušili predtým, ako ich opatrne dostylujete veľkým hrebeňom.

Trápenie s nepoddajnými kučerami

Vraví sa, že ženy v Brazílii používajú obyčajné žehličky, aby si vyrovnali vlasy. Kvôli hroziacemu poškodeniu vlasu v dôsledku tepla nemôžeme odporúčať túto metódu. Moderné žehličky s keramickým povrchom vyžarujú teplo kontrolovane a sú omnoho priateľskejšie k vlasom ako tie obyčajné. Dnešná technológia ionizácie obsiahnutej v lepších žehličkách prináša vlasom väčší lesk a oveľa hladší povrch vlasov za kratší čas. Ale aj tak pred žehlením nezabúdajte používať ochranný sprej alebo balzam proti kučerám, ktorý vytvorí na vlasoch ochranný obal pred teplom, ktoré sála zo žehličky. Je to veľmi dôležité, aby sme prípadné poškodenie vlasov teplom udržali na minime. Vieme, že svoje vlasy milujete a určite budete i súhlasiť, že denné používanie žehličky nie je úplne ideálne, a to napriek mnohým ochranným prípravkom, ktoré nájdeme na trhu. 

Objavte: Ochrana Kučery