Starostlivosť o vlasy | Kondicionér na vlasy

Kondicionéry, kúry a spol.: Ako si správne zostaviť svoj plán vlasovej starostlivosti

Používanie šampónu a oplachovanie vlasov nie je postačujúce pre všetky typy vlasov. Vlasy častokrát potrebujú extra strarostlivosť. Na trhu samozrejme, nie je núdza o rôzne produkty: oplachovacie prostriedky, kúry, séra na rozštiepené končeky, či ochranné spreje zaručujúce lesk a pružnosť vlasov. Čo však jednotlivé prípravky dokážu, a ktoré sú vhodné pre váš typ vlasov? To vám v tomto článku prezradíme. 

Zdravé lesklé vlasy - existuje niekto, kto by ich nechcel? Mnoho ľudí používa oplachovacie kúry, alebo kondicionéry po umytí vlasov, aby dodali vlasom lesk. Kondicionéry fungujú ako ochranný obal pre každý jeden vlas. Pokrývajú tiež pokožku hlavy ultra tenkým filmom potom, čo bola podráždená trením a umývaním. Vlasy ošetrené kondicionérom sa ľahšie rozčesávajú a nie sú také náchylné na poškodenie pri kulmovaní, fénovaní a stylingu. Oplachovacia kúra alebo kondicionér tiež zabraňujú jemným vlasom elektrizovať počas zimných mesiacov.

V závislosti od receptúry obsahujú oplachovacie kúry alebo kondicionéry silikón, proteíny alebo rastlinné oleje. Kondicionér jemne vmasírujte do už umytých vlasov a nechajte ho chvíľu pôsobiť. Následne vlasy dôkladne opláchnite. Najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí sú v neustálom zhone je bezoplachový sprejový kondicionér. Sprejové kondicionéry sú o niečo ľahšie, ale fungujú rovnako dobre. 

Nové kondicionéry a kúry fungujú priam bleskurýchlo

Chceli by ste čosi viac? V tom prípade potrebujete vlasovú kúru s extra účinnými zložkami. Tieto kúry môžete používať jedenkrát do týždňa, alebo i častejšie, ak je to uvedené na obale. Do kategórie "ľahšie kúry" možno zaradiť tzv. oplachové kúry, 2-minútové intenzívne masky alebo kúry. Veľmi poškodené vlasy by ste mali ošetrovať pomocou hĺbkovo ošetrujúcich vlasových kúr.

Mimochodom, v dnešnej dobe účinkujú všetky prípravky na vlasy bleskurýchlo. Čas pôsobenia masky/kondicionéru sa pohybuje od jednej do piatich minút. Obzvlášť ľahké vlasové prípravky sú rôzne ošetrujúce spreje alebo aj ich tekuté formy. Tieto prípravky zostávajú vo vlasoch. Aktívne zložky v týchto vlasových kúrach sa prispôsobia vašim požiadavkám. Argánový a makadamiový olej ošetrujú rozštiepené končeky, pantenol a marhuľový olej ochraňujú farbené vlasy pred vyblednutím a šípky uhasia smäd suchých vlasov.
 
Niektoré špeciálne kondicionéry pre výnimočnú starostlivosť o vlasy sú veľmi šikovné. Ošetrujúce produkty pre rozštiepené vlasy poskytnú výživu rozštiepeným končekom až do ďalšieho umytia. Prípravky proti krepovateniu skrotia nepoddajné vlasy, ochranné séra pred teplom chránia vlasy pri fénovaní a špeciálne spreje dodajú vlasom neodolateľný lesk.

Kondicionéry, kúry a spol.: Experti prezradia ich tipy a triky