Skip to Content

Zatočte s rozštiepenými končekmi

Nacivet

Skoncujte s rozštiepenými končekmi! Odhalili sme, ako vznikajú, čo robiť, keď sa objavia a hlavne to, ako im účinne predchádzať.

Predovšetkým dlhé vlasy majú tendenciu vysušovať sa a štiepiť na koncoch, pretože sú vystavené častému treniu. Rozštiepené vlasy nepredstavujú iba estetický problém, ide o symptóm, ktorý svedčí o príliš namáhaných, poškodených vlasoch.

Rozštiepené končeky môžu mať mnoho príčin: používanie produktov, ktoré nie sú určené pre daný typ vlasov, mechanické narúšanie spôsobené trením (vlasy pri kontakte s tkaninami), nešetrné česanie, alebo vystavovanie vlasov príliš vysokým teplotám (ak si ich upravujete kulmou či fénom). V takýchto podmienkach sa dá rozštiepeným končekom veľmi ťažko vyhnúť, hlavne v prípade, že si podstrihávate vlasy len zriedka.   

Ako uzdraviť rozštiepené vlasy

Keď už sa rozštiepené končeky objavia, je ťažké tento problém riešiť. Našťastie existujú účinné spôsoby, ako im predchádzať. Najlepším riešením je ošetrovanie vlasov pomocou sér a olejov určených pre váš typ vlasov.  

Rovnako dôležité sú však aj stylingové pomôcky, ktoré používate. Vždy siahajte po kvalitných hrebeňoch a kefách, ktoré nemajú nechránené konce alebo po kefách s prírodnými štetinami.

Tepelné stylingové nástroje (fén, kulma či žehlička) by mali mať variabilné nastavenia a možnosť použitia aj pri nízkych teplotách.

Konce vlasov sú mimoriadne krehké hlavne vo vlhkom stave. Preto je obzvlášť dôležité ich šetrne fénovať alebo jemne sušiť uterákom bez toho, aby ste ich drhli.

Zamedziť štiepeniu končekov je pomerne jednoduché. No keď sa už objavia, poradíte si s nimi ťažko. Špeciálne séra na končeky vlasov dokážu končeky čiastočne znovu zaceliť, takže podstrihnutie vlasov môžete načas odložiť. Ak však začnú predstavovať závažný problém, pravdepodobne sa skracovaniu vlasov nakoniec nevyhnete. Všeobecne platí, že pravidelným zastrihávaním vlasov dokážete predísť rozštiepeným končekom.   

Prevencia rozštiepených končekov: Kúry, séra a oleje

Rozštiepeným končekom sa môžete vyhnúť aj používaním vhodného šampónu, kondicionéru, oleja a kúry, ktoré sú navrhnuté tak, aby tomuto problému predchádzali alebo ho dokázali vyriešiť. Hydratácia a výživa v podobe správnych produktov vám zaručene pomôžu vlasy ochrániť a vyhnúť sa ich poškodeniu. Látky v nich obsiahnuté dokážu preniknúť hlboko do vlasového vlákna, čím vyhladzujú jeho štruktúru a zamedzia rozštiepeniu ďalších končekov.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...