Skip to Content

Nepoddajné kučery vyhladené

Vyrovnávanie neposlušných či kučeravých vlasov si vyžaduje nejaké to úsilie. Ale so správnou technikou a produktmi, sa vám vynahradené úsilie vráti. Ukážeme vám, ako napriek neposlušným kučierám, vyčarujete závisť na tvárach priateľov bez prílišnej námahy. 

Extra starostlivosť pre nepoddajné vlny

Kučeravé vlasy a nepoddajné vlny bývajú často vysušené. V porovnaní s rovnými vlasmi, kučery absorbujú všetky prípravky s väčším rizikom zlepenia vlasovej štruktúry. Z toho dôvodu by ste mali ošetrovať kučery špeciálnymi vlasovými produktmi, ktoré ich zároveň aj vyrovnajú. Ingrediencie zahrnuté v týchto špeciálnych prípravkoch pomáhajú predchádzať tvorbe kučeravých vlasov, vyhladzujú kučery a dodávajú vlasom lesk. Po každom šampónovaní vlasy dôkladne opláchneme. Sprejovú kúru, ktorá sa nezmýva, je ideálne aplikovať každé ráno. Raz do týždňa by sme nemali zabúdať na aplikáciu výživnej masky.

Šikovné úpravy nepoddajných kučierok

Správne pomôcky na vlasy sú základom drezúry divokých kučier. Vhodné pomôcky sú okrúhle kefy s veľkou hlavicou. alebo tepelné veľké kefy zvané i Velcro kefy. Kefy na vlasy sa však oveľa pohodlnejšie používajú. Vhodný spôsob, ako pripraviť vaše kučery na česanie, je aplikácia vlasovej kúry v podobe spreja. Po nanesení stylingového prípravku použite fén, ktorý vlasy dokonale vysuší. Nakoniec prejdite vlasy okrúhlou kefou. Dovoľte, aby sa vaše vlasy kompletne vysušili predtým, ako ich opatrne dostylujete veľkým hrebeňom.

Trápenie s nepoddajnými kučerami

Vraví sa, že ženy v Brazílii používajú obyčajné žehličky, aby si vyrovnali vlasy. Kvôli hroziacemu poškodeniu vlasu v dôsledku tepla nemôžeme odporúčať túto metódu. Moderné žehličky s keramickým povrchom vyžarujú teplo kontrolovane a sú omnoho priateľskejšie k vlasom ako tie obyčajné. Dnešná technológia ionizácie obsiahnutej v lepších žehličkách prináša vlasom väčší lesk a oveľa hladší povrch vlasov za kratší čas. Ale aj tak pred žehlením nezabúdajte používať ochranný sprej alebo balzam proti kučerám, ktorý vytvorí na vlasoch ochranný obal pred teplom, ktoré sála zo žehličky. Je to veľmi dôležité, aby sme prípadné poškodenie vlasov teplom udržali na minime. Vieme, že svoje vlasy milujete a určite budete i súhlasiť, že denné používanie žehličky nie je úplne ideálne, a to napriek mnohým ochranným prípravkom, ktoré nájdeme na trhu. 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...