Skip to Content

Mastná pokožka a suché končeky vlasov

Istockphoto

Ženy s rýchlo sa mastiacimi vlasmi cítia potrebu umývať si vlasy častejšie. V prípade, že ich ďalším problémom sú suché končeky, je časté používanie šampónu problematickou záležitosťou. Najlepším riešením je produkt, ktorý osvieži pokožku hlavy a súčasne vyživí končeky vlasov v jednom kroku. 

Väčšina dlhovlások dôverne pozná problémy, ktoré prináša mastná pokožka hlavy a suché, lámavé končeky. Korienky vyžadujú časté umývanie a končeky sa stávajú lámavejšími a suchšími s každým použitím šampónu. Nové produkty starostlivosti o vlasy vám pomôžu s touto dilemou skoncovať. 

Riešenie pre svieže vlasy a zdravé končeky

 „Presné pomenovanie problému predstavuje polovicu jeho riešenia.“ (Charles Kattering, vedec a vynálezca). Nové objavy v starostlivosti o vlasy pomôžu ženám so zmiešaným typom vlasov (mastné pri korienkoch a suché v oblasti končekov). Existujú dve riešenia:

1. Môžete používať šampón, ktorý uľaví mastnej pokožke hlavy a zároveň poskytne suchým končekom extra starostlivosť. Špeciálne šampóny vyčistia mastné korienky a ošetrujúce zložky s proteínmi súčasne poskytnú intenzívnu hydratáciu. Po umytí budú vaše vlasy zdravé, hebké a poddajné.  

2. Druhý spôsob zahŕňa použitie ošetrujúceho produktu, ktorý zároveň odstráni prebytočnú mastnotu z korienkov, čím zasiahnete dve muchy jednou ranou. Pokožka hlavy bude čistá a svieža, zatiaľ čo konce vlasov nebudú nadmerne vysušované. Umytie veľmi mastnej pokožky hlavy a hydratáciu suchých, lámavých vlasov môžete teraz uskutočniť jedným ťahom – vďaka jedinečným a inovatívnym produktom kombinujúcim šampón a kondicionér.

Sú však dni, kedy nemáte dosť času na použitie šampónu a niektorého z ošetrujúcich produktov „dva v jednom“. V takýchto prípadoch je výborným pomocníkom suchý šampón – jednoducho ho nastriekajte na pokožku hlavy ku korienkom a s použitím uteráku alebo prstov ho do vlasov jemne vmasírujte. Po krátkej dobe pôsobenia šampón z vlasov vyčešte a môžete vyraziť von! 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...