Skip to Content

Najlepšie tipy pre zdravé vlasy

Každá z nás chce mať na hlave hustú hrivu, ktorá bude žiariť zdravím a leskom. Ak vás zaujíma, ako sa k nej dopracovať, ste na správnom mieste. Jednou z dobrých rád je napríklad použitie suchého šampónu namiesto každodenného nešetrného umývania vlasov.

Je mnoho faktorov, ktoré rozhodujú o tom, či si práve vy môžete splniť sen a mať krásne a zdravé vlasy. Ako ich napumpovať patričným objemom? Je možné posilniť vlasy, aby boli odolnejšie? Existuje spôsob, vďaka ktorému dokážete zintenzívniť ich farbu a obohatiť ju o prirodzený lesk? Všetky spomínané problémy sa dajú vyriešiť vďaka šetrnej a láskyplnej starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy. 

Masáž pokožky hlavy vlasy posilní

Zdravie vlasov začína od korienkov, preto by ste svoje úsilie mali sústrediť aj na ne. Prostredníctvom jemnej masáže pokožky hlavy dokážete stimulovať rast vlasov. Kľúčom k optimálnym účinkom je ísť na to jemne. Príliš silný tlak môže zvýšiť produkciu mazu a viesť tak k rýchlo sa mastiacim vlasom.

Ideálna starostlivosť pre váš typ vlasov

Je veľmi dôležité vybrať si také produkty, ktoré budú pre vaše vlasy najprospešnejšie a poskytnú vám ošetrenie a starostlivosť vhodné práve pre váš typ vlasov. Berte do úvahy aj to, že kvalita vlasov sa s vekom či vonkajšími podmienkami mení a svoju úlohu môžu zohrať aj vaše stylingové návyky. Preto by ste tieto zmeny mali zohľadniť pri výbere produktov. Ak si nie ste istí voľbou vhodnej starostlivosti, obráťte sa na svojho kaderníka a požiadajte ho o analýzu stavu vašich vlasov a pokožky hlavy.

Buďte k vlasom šetrné

Aby ste si udržali vlasy zdravé, pristupujte k nim jemne a šetrne – predídete tým poškodeniu vrchnej vrstvy vlasového vlákna. Odporúčame vám, aby ste si vlasy sušili jemne, bez prílišného šúchania, a aby ste používali kefy s jemnými prírodnými či poloprírodnými štetinami. Vlasových doplnkov s ostrými hranami či z kovu sa radšej vzdajte.  

Výživa s účinnými vlasovými kúrami

Pravidelne doprajte svojej korune krásy výživnú kúru. Táto extra starostlivosť oživí poškodené vlasy vďaka účinným látkam ako sú rastlinné oleje, zvlhčujúce zložky a proteíny. Postarajú sa o zacelenie rozštiepených končekov a prinavrátia vlasom ich prirodzený lesk a zdravý vzhľad.

Styling účesu a ochrana v jednom

Pleťové krémy s ochranou pred UV žiarením zamedzia spáleniu pokožky. Vašim vlasom by ste tiež mali poskytnúť štít, ktorý ich dokáže chrániť pred nadmernou dávkou slnka a horúčavy. Ak sa chystáte stráviť dlhší čas pod slnečnými lúčmi, nezabudnite si nasadiť čiapku. Pred použitím fénu, kulmy či žehličky na vlasy použite ochranný produkt pred stylingovým teplom.

Sýta farba a zdravie vlasov

Zdravé vlasy žiaria prirodzeným leskom a krása vašich vlasov tak môže dokonale vyniknúť. Prípadne môžete ich prirodzenú farbu ešte zvýrazniť.  

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...