Skip to Content

Žiarivé časy pre vaše vlasy: Viac lesku!

Konečne je tu jar! A s ňou prichádza i slnko, ktoré prináša nové farby do prírody. Slnečné lúče však môžu priniesť teplo a lesk aj do vašich vlasov. Nepremeškajte možnosť dopriať si krásne vlasy. Nie je totiž vôbec ťažké dodať lesk aj do tých najnudnejších vlasov pomocou jednoduchých piatich tipov.

Briliantový lesk pre vaše vlasy
Briliantový lesk pre vaše vlasy je na dosah!

Aby sa vlasy krásne leskli, musia odrážať svetlo. To môžete dosiahnuť, ak vlasové kutikuly rovnomerne a hladko pokrývajú jadro vlasu v tesnej vrstve. Vlasy potom odrážajú svetlo ako zrkadlo. Nesprávna staroslivosť o vlasy, nepriaznivé prostredie a veľa chémie v produktoch, narušuje prirodzene jemnú vrstvu vlasových kutikúl a znižuje tak ich schopnosť odrážať slnečné žiarenie či svetlo sviečok. Vaše vlasy tak budú pôsobiť matne a sucho. Dobrou správou je, že existuje veľa možností, ako dodať lesk vašim vlasom.

Vlasy v žiarivých farbách

Žiadne červenkasté odtiene vo vlasoch?! To by bola škoda, ak by ste ich nemohli dopriať svojim vlasom. Mali by ste to zvážiť, pretože práve červenkasté odtiene odrážajú svetlo veľmi efektne a preto dodávajú vašim vlasom intenzívny a dlhotrvajúci lesk. Použitím farby na vlasy alebo intenzívnej vlasovej kúry v odtieňoch červenej je skvelý spôsob ako dodať vlasom briliantový lesk. Blondínky sa pritom nemusia obávať efektu sýto červených "Pumuklovských" vlasov, pretože paleta červenej farby obsahuje trendy farby na vlasy ako zlatú blond, jahodovo červenú (červenkastá blond) a medenú. Ak chcete mať vo vlasoch len náznak červenej, vyskúšajte jemný melír s briliantovými akcentmi.

Špeciálnu starostlivosť je vidieť

Ženy s jemnými a riedkymi vlasmi sa často vyhýbajú vlasovým kondicionérom alebo iným výživovým vlasovým produktom. Jemné vlasy bez ošetrenia sú však na tom horšie, než ošetrované vlasy. Náš tip: vyživujte nudne vyzerajúce jemné alebo riedke vlasy pomocou ľahkej bezoplachovej vlasovej kúry, alebo oplachy, ktoré sú špeciálne určené pre jemné a riedke vlasy. To dodá vašim vlasom zdravý lesk. Ďalšia efektívna stratégia pre jemné vlasy je použitie kondicionéru pred šampónom. V prípade, ak túžite po silných a hustých vlasoch, kúra pre lesklé vlasy alebo vlasová maska dodá vašim vlasom úžasný lesk od korienkov až po končeky. 

Žiarivý lesk

Zvyšky šampónov a kondicionérov, tak ako aj vápno z tvrdej vody uberajú lesk z vašich vlasov. Preto je veľmi dôležité vlasy po použití šampónu alebo kúry dobre opláchnuť, až kým nebudú úplne čisté. Oplachový roztok na vlasy pôsobí proti zvyškom vápna v tvrdej vode z vodovodu. Oplachový roztok pripravíte pridaním polievkovej lyžice vínneho octu alebo citrónového džúsu do jedného litra studenej vody. Roztok z vlasov nezmývajte, ale po jeho použití pokračujte sušením a stylovaním vašich vlasov ako obyčajne. 

Žiarivá odmena

Žiarivé odlesky vo vašich vlasoch si môžete dopriať prostredníctvom používania kefy na vlasy na úpravu a styling vlasov. Česanie vlasov vo všetkých smeroch pomocou plochej a širokej kefy je ideálnou voľbou pre krátke vlasy. Okrúhle kefy sú zase vhodné na česanie, ak túžite vniesť bohatý lesk do dlhých vlasov. Štetiny na takejto kefe by však mali byť dostatočne dlhé. Zistíte to, ak si okolo kefy obmotáte nie veľmi hrubý prameň vlasov, a štetiny kefy by mali ešte mierne presahovať nad vlasy. Týmto spôsobom môžete vytvoriť jemnú a hladkú vrchnú vrstvu vlasu. Tiež vám odporúčame, aby ste sa vyhýbali kefám s plastovými štetinami. Diviačie štetiny sú drahšie, no omnoho efektívnejšie. Na rozdiel od plastových štetín, diviačie štetiny rozdeľujú prirodzený maz pokožky hlavy od korienkov až po končeky vlasov.

Vzácne oleje pre krásne žiarivé vlasy

Kučeravé, afro, či trvalá sa často javia ako vlasy bez lesku, pretože ich matná vlasová štruktúra neodráža svetlo. Ošetrujúce vlasové produkty obsahujúce oleje sú riešením. Oleje robia vlasy jemnejšími, chránia ich pred poškodením a dokonca potláčajú aj vzhľad rozštiepených končekov. Ak si vaše vlasy vyžadujú špeciálnu starostlivosť, váš kaderník vám môže naniesť prípravky podporujúce lesk vlasov, ktoré obsahujú amaratový olej. 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...