Skip to Content

11 zaručených trikov pre lesklé vlasy

Matné a bez života? Doprajte svojim vlasom vytúženú zmenu – maximálny lesk a hebkosť! V našej príručke pre žiarivé vlasy vám odhalíme skvelé triky, ktoré vašim vlasom dodajú nový život. Rozdiel bude naozaj dramatický: nielenže vďaka lesklým pramienkom osviežite svoj vzhľad, vlasy samotné budú výrazne hebkejšie, zdravšie a pôvabnejšie. Predstavujeme vám 11 trikov pre žiarivý look.

Rituály, ktoré napumpujú vaše vlasy leskom? Áno, existujú! Dokonca aj malé zmeny v spôsobe starostlivosti o vlasy vám pomôžu dodať unaveným vlasom nový jas. Na začiatok je dobré vedieť, že hladký a uzavretý povrch vlasu je najdôležitejším predpokladom pre lesklé vlasy. Ak je vonkajší povrch kutikúl v perfektnom stave, dokáže omnoho účinnejšie odrážať svetlo. To spôsobuje, že sa vlasy tzv. lesknú. Ich prirodzený jas môžete vystupňovať pár jednoduchými, no rafinovanými trikmi:

1. Studená sprcha

Po umytí šampónom vlasy ešte opláchnite studenou vodou. Jemne vyhladí narušené kutikuly a zaručí vám rovný povrch. Studená sprcha tiež stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy a tým podporuje rast vlasov.

2. Zmäkčenie

Vápenaté častice z vody z vodovodu sa môžu usadzovať na vlasových vláknach a poškodzovať ich povrch. Aby ste vlasy týchto nánosov zbavili, môžete ich oplachovať destilovanou vodou (z lekárne) alebo minerálkou zo supermarketu.  

3. Happy-end

Po umytí vlasov ich nikdy nezabudnite ošetriť kondicionérom. Nielenže im poskytne extra výživu, zacelí aj vonkajšiu vrstvu, ktorá sa predtým otvorila pôsobením šampónu. Balzamy s tekutým hodvábom alebo s mikro krištáľmi ich ešte viac rozžiaria. 

4. Kúra pre maximálny lesk

Akoby ste boli v kúpeľoch: vlasové kúry liečia poškodenie a vyživujú vlasy priamo zvnútra. Jednoducho si ich nanášajte raz týždenne, aby ste dosiahli zdravé a hebké vlasy. Mimochodom, ak máte naponáhlo, existujú aj expresné kúry so skvelými výsledkami už po minúte pôsobenia.

5. Ideálna starostlivosť

Máte farbené alebo zosvetlené vlasy? Potom by ste si mali zvoliť špeciálne produkty s UV filtrom, ktoré ich ochránia pred vymývaním farby a ich odtieň udržia čo najdlhšie. Bohaté zloženie poskytne vašim vlasom hydratáciu a zaručí nádherne žiarivý vzhľad.  

6. Hrebeň, prosím

Každodenné česanie pomáha rozmiestniť mastnotu z pokožky do dĺžok vlasov, kde pôsobí ako ochranný štít a vlasom dodáva extra lesk. Odporúčame kefu s prírodnými štetinami (napr. kančími), pretože sú k pokožke aj k vlasom šetrnejšie.

7. Novinka „glossing“

Nové skrášľujúce produkty prepožičajú vašim vlasom jedinečný lesk a zároveň ich hýčkajú. Môžete buď zvýrazniť vašu prirodzenú farbu pomocou lesklých pigmentov (tie môžu byť aj farebné) alebo osviežiť už existujúci odtieň novým jasom.  

8. Zvláčňujúci olej

Pre zdravý vzhľad do suchých dĺžok a končekov aplikujte trocha vlasového oleja. Tzv. suché oleje vlasy okamžite absorbujú a získajú neodolateľnú hebkosť – bez pocitu mastnoty.  

9. Lesk v spreji

Na hrebeň alebo kefu nastriekajte trocha laku a prečešte si ním vlasy. Čiastočky laku rovnomerne rozotrie po celých vlasoch a pokryje ich podmanivým leskom.

10. Správny smer

Kľúčom k žiarivým vlasom je správna technika fúkania. Vzduch z fénu by mal vždy smerovať od korienkov ku končekom. Fúkanie v smere rastu spôsobí, že povrch vlasu zostane hladký. Lesklý finiš: na konci fúkania prepnite fén na studený vzduch.

11. Okrúhla kefa

Počas fúkania používajte okrúhlu kefu. Nielenže vám pomôže uhladiť vlasy, poskytne im aj extra objem. Nadobudnú tvar a pohyb a tým aj pôvabný lesk, ktorý pôsobí veľmi prirodzene. 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...