Skip to Content

Krepovité vlasy – 5 tipov, ako ich okamžite uhladiť

Túžite vyzerať uhladene a ako zo škatuľky? V tom prípade by vaše pramene mali byť lesklé, poddajné a pri stylingu neklásť odpor. Hlavne v jesenných a zimných mesiacoch sa však jednotlivé vlasy rýchlo nabijú statickou elektrinou a nie je možné ich udržať na uzde. Vyhláste boj nekontrolovanej a nevzhľadnej krepovitosti! Ponúkame vám skvelé tipy na to, ako dostať vlasy pod kontrolu.

Hladko upravené vlasy verzus krepovité pramene bez lesku. Množstvo odstávajúcich krátkych vláskov dokáže rýchlo sabotovať akúkoľvek snahu o sofistikovaný vzhľad. Ak máte rady uhladený štýl, určite sa snažíte tento problém vyriešiť hlavne v zime – vďaka suchému ohrievanému vzduchu a noseniu pletených čiapok, šálov a vlnených svetrov sa vlasy rýchlo nabíjajú statickou elektrinou. Výsledkom sú nevzhľadné krepovité pramene. Existuje však pár trikov, vďaka ktorým bude tento problém minulosťou.

Tip 1: Ako udržať vlasy na uzde? Vhodnou starostlivosťou!
Láskyplná starostlivosť sa vypláca, pretože hýčkané vlasy sa toľko nelámu. So suchými a rozštiepenými  končekmi však vyzerajú ako slama, nehovoriac o zvýšenom riziku krepovitého efektu. Riešenie ponúkajú výživné ošetrujúce kúry, ktoré prenikajú hlboko do vnútorných vrstiev vlasu a vyhladzujú jeho povrch. Preto je obyčajne prvým krokom v boji proti krepovitosti vhodný šampón a ošetrujúci kondicionér. To znamená použiť šampón, ideálne proti krepovitosti vlasov, následne kondicionér a nakoniec aj bohatú kúru – intenzívna starostlivosť poskytuje vlasom dôležité živiny a vďaka nej budú neuveriteľne hebké. Upozornenie: Horúci vzduch fénu vyťahuje z vlasov vlhkosť a môže poškodiť ich štruktúru. Najšetrnejšie je, ak ich necháte uschnúť voľne na vzduchu. Pokiaľ sa však bez fénu nezaobídete, nezabudnite použiť ochranný sprej!  

Tip 2: Kvapka výživného oleja robí zázraky
Malé anténky vlasov nie a nie priľahnúť k vašej hlave? Siahnite po oleji, univerzálnom elixíri, ktorý vyživuje a zjemňuje vlasy a dodáva im žiarivý lesk. Žiaden strach z prílišnej mastnoty! Nové produkty s obsahom výživných olejov sa odlišujú ľahkou textúrou, ktorú vlasy rýchlo absorbujú bez toho, aby potom pôsobili mastným dojmom sú kľúčom ku hebkej, lesklej korune krásy. Náš extra tip: Vmasírujte produkt na končeky a po celej dĺžke vlasov - takto uhladíte dokonca aj trendy minimalistický cop.

Hebké vlasy v cope

Tip 3: Pevný ochranný štít – lak na vlasy
Krotiteľ vlasov par excellence: Fixačný sprej je nepostrádateľným pomocníkom pre dokonale upravený a uhladený look, v ktorom krepovitosť nemá žiadnu šancu! Jednoducho si ho aplikujte na jednotlivé pramienky ešte pred úpravou účesu – trvanlivý efekt je zaručený. Výsledný tvar účesu ešte finálne zalakujte zo vzdialenosti asi 30 cm – čiastočky sa tak pravidelne rozmiestnia a účes skutočne niečo vydrží. Trik profesionálov: Naneste lak na prsty a jemne nimi pretrite časti účesu. Malé anténky na spánkoch uhlaďte lakom na vlasy a následne vyradenou zubnou kefkou.  

Tip 4: Hladký odchod: Styling proti krepovitosti
Ak už nič iné proti poletujúcim vlasom nepomôže, určite uspeje stylingový gél. Je to vítaný produkt, hlavne pokiaľ ide o trendy uhladený alebo mokrý look. Vždy pomôže účes dokonale definovať pre chic, elegantný a dramatický efekt!

SOS – Prvá pomoc pre účes. Ak prechádzate zo zimy do vykúrenej miestnosti, stiahnete si z hlavy čiapku... a krepovitosť je na svete! Krém na vlasy alebo balzam na pery sú skvelé, pokiaľ ste na ceste a nemáte pri sebe zaručené zbrane. Nájdu sa v každej kabelke a poskytnú prvú pomoc poletujúcim pramienkom. Správna aplikácia: Naneste si do dlaní malé množstvo a jemne ho votrite do jednotlivých prameňov.

Tip 5: Mimoriadne ľahké: Produkty proti krepovitosti vlasov
Vlasy hebké ako hodváb: Produkty proti krepovitosti sú tajnou zbraňou, ktorá vám pomôže skrotiť nepoddajné vlasy! Spreje, elixíry, emulzie - profesionálni pomocníci reparujú vlasové vlákna, dodajú im extra vitalitu a navyše ich zásobujú množstvom vlhkosti, aby vlasy nemali šancu začať poletovať. Najlepším spôsobom, ako predchádzať krepovitosti vlasov ešte predtým než vznikne, je prevencia a správna starostlivosť. Všetko začína česaním vlasov – nikdy si ich nerozčesávajte zavlhka kefou! Namiesto toho použite riedky hrebeň, aby ste vlasy zbytočne neelektrizovali.   

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...