Skip to Content

Suché vlasy: Existuje liek?

Vlasy môžu byť vysušené z mnohých dôvodov. Vaša pokožka môže byť suchá a neprodukuje dostatok kožného tuku. Spôsobujú to napríklad aj gény. Často je však tento stav zapríčinený nami samotnými a naša starostlivosť o vlasy narúša prirodzenú rovnováhu účesu vďaka zlým návykom. Farbenie vlasov a prehnaný styling potom vedú k suchým vlasom.

Naša starostlivosť o vlasy
Vo väčšine prípadov sú suché vlasy lámavé a na dotyk pripomínajú slamu.

Vo väčšine prípadov sú suché vlasy lámavé a na dotyk pripomínajú slamu. Niektoré sa zas ťažko rozčesávajú a nemajú skoro žiadny lesk. Zdravé vlasy sú pokryté vrstvou tuku, ktorá ich chráni. Nedostatkom tejto vrstvy sa vlasy stenčujú a vznikajú na nich póry a praskliny. Povrch vlasu je potom drsný a popraskaný. Malé praskliny vo vlasovej štruktúre umožňujú vode uniknúť a tým vlasy vysychajú.

Vysychanie sa dá zastaviť použitím správnych vlasových produktov. Tieto výrobky obsahujú zložky ako napríklad Aloe vera, či bambucké maslo, ktoré zjemnia poškodené miesta a zabránia ďalšiemu lámaniu vlasov. Ďalšie zložky, ako sú lipidy, zaceľujú trhliny vo vlasoch a zjednodušujú rozčesávanie.

Desať rád na ošetrovanie suchých vlasov

 • Suché vlasy neumývajte každý deň. Každé šampónovanie zmýva ochrannú lipidovú vrstvu. Suché vlasy umývajte, len keď je to už nevyhnutné.
 • Používajte len tie produkty, ktoré sú určené na váš typ vlasov. Správne produkty obsahujú viac silikónu, vďaka ktorému nebudete mať problém s česaním.
 • Venujte sa svojim vlasom aspoň raz za týždeň. Opatera o suché vlasy im dodá viac tuku a opraví povrchové trhliny vlasov.
 • Nikdy svoje vlasy neupravujte teplom bez ochrany. Žehličky na vlasy a horúci vzduch z fénu sú pre vlasy veľkou záťažou, odstraňujú z nich potrebný tuk. Mali by ste radšej nechávať vlasy vysušiť na vzduchu. Ak už fén používate, nastavujte teplotu vzduchu na maximálne strednú úroveň.
 • Pravidelné masáže hlavy zlepšujú krvný  obeh a umožňujú lepšie vylučovanie podkožného maziva.
 • Neumývajte si vlasy vyložene horúcou vodou, pretože voda z nich zmyje prirodzenú ochrannú vrstvu. Najlepšia je vlažná až stredne teplá voda. Ku koncu sprchovania by ste mohli vlasy zmyť studenou vodou, budete ich mať jemné a žiarivé.
 • Na vlasy nikdy nepoužívajte produkty obsahujúce alkohol. Alkoholové spreje, penové prostriedky, gely a ďalšie výrobky taktiež vaše vlasy vysušujú.
 • Nezabudnite na nástroje na vlasy. Zuby na nekvalitných hrebeňoch vám zničia povrch vlasov.
 • Vlhké vlasy jemne rozčesávajte širokým hrebeňom. Vlhké vlasy sú náchylné na poškodenie.
 • S vlasmi zaobchádzajte s láskou. Hrubý prístup môže vaše vlasy značne poškodiť.
Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...