Skip to Content

Aký je váš štýl starostlivosti o vlasy?

Ľudia si v priebehu rokov vyvinú systém starostlivosti o vlasy, ktorý vyhovuje ich potrebám. Niektorí dávajú prednosť efektívnej starostlivosti, ktorá príliš nezasahuje do ich zaneprázdneného životného štýlu, iní si užívajú dôkladnejší rituál postavený na zábave a experimentovaní s rôznymi prípravkami. A ako sa o svoje vlasy staráte vy?

Vhodná starostlivosť vyžaduje prístup, ktorý je v súlade s požiadavkami každodenného života. Nie je až tak dôležité vlastniť početnú zbierku vlasových produktov, ale skôr vybrať si také, ktoré budú presne vyhovovať potrebám vašich vlasov. Je už na vás, či budete presne dodržiavať určitý rituál alebo sa spoľahnete na flexibilitu a experimentovanie. Nech je už váš osobný štýl akýkoľvek, vždy sa nájde ten pravý spôsob ako dopriať svojim vlasom optimálnu starostlivosť. Prinášame niekoľko stratégií, z ktorých si určite vyberiete.

Minimalistka

Minimalisti používajú čo najmenej produktov a snažia sa čas venovaný starostlivosti o vlasy skrátiť na minimum. Ich motto je: „Menej je viac“, v jeho mene sa pokúšajú ušetriť čo najviac energie a peňazí. Prečo tráviť čas nákupom produktov, keď kvalitný šampón dokáže udržať vlasy i pokožku hlavy zdravé a krásne?

Je to naozaj pravda? Nepriaznivé vplyvy prostredia ako napr. UV žiarenie, vykurovanie miestností a zima môžu byť pre vaše vlasy príliš tvrdým orieškom. Ich následky dokážete zmierniť, len ak vlasom z času na čas poskytnete potrebnú extra starostlivosť. 

Ideálna starostlivosť: Minimalisti by mali popremýšľať nad pravidelným používaním kondicionéru a občas ho doplniť účinnou kúrou na vlasy. Ošetrujúce látky, ktoré tieto prípravky obsahujú, poskytnú ich vlasom nevyhnutnú starostlivosť a ochránia ich pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Moderné produkty s okamžitým účinkom poskytnú žiadaný efekt už za krátky čas – to minimalisti určite ocenia.

Pragmatička

Pragmatička si veľmi dobre uvedomuje problémy svojich vlasov, ale len zriedka kedy je ochotná sa nimi zaoberať. Sústreďuje sa na praktické riešenia a čo sa týka starostlivosti o vlasy, vyznáva skôr triezvy postoj. Dôležitá je pre ňu príťažlivá farba a objem. Pragmatičky chcú vidieť okamžité výsledky a nie sú ochotné vyčkávať na účinky dlhodobej starostlivosti.

Je tento nedočkavý prístup naozaj optimálny? Vlasy môžu na istý čas pôsobiť zdravo a krásne, no problémy s rozštiepenými končekmi a vysušovaním vlasom už môžu byť za dverami, pretože ich vlasom chýba potrebná starostlivosť.

Ideálna starostlivosť: Ak vo vzťahu k vlasom vyznávate pragmatický postoj, mali by ste sa spoľahnúť na časté používanie produktov vyvinutých na konkrétne problémy, ktoré časom môžu nastať. Nezabúdajte, že ako pragmatičku vás najviac zaujímajú výsledky - skúšanie nových produktov a hľadanie tých najúčinnejších vás určite bude baviť. Aj tie najlepšie produkty však musíte používať pravidelne, aby ste dosiahli očakávaný efekt.

Expertka

Expertky na starostlivosť o vlasy si korunu krásy rady hýčkajú rôznymi špeciálnymi, ba dokonca exotickými kondicionérmi a ďalšími druhmi produktov. Mimoriadne sa tiež zaujímajú o ich zloženie. Pre vlasové expertky je lov na nové produkty najvzrušujúcejšou zábavou. Expertka je vždy pripravená experimentovať a vypátrať tie najsľubnejšie šampóny, kúry či elixíry, ktorými by mohla odmeniť svoje vlasy.   

Je potrebné preveriť každý produkt na trhu? Lepším riešením možno bude nájsť vhodné účinné látky v zložení daných prípravkov a správne používať tie, ktoré sú už odskúšané. Netreba zabúdať ani na to, že pre krásu a zdravie vlasov je rozhodujúca aj ich správna aplikácia. 

Ideálna starostlivosť: Získanie titulu „ Expertka na starostlivosť o vlasy“ si vyžaduje dostatok času a úsilia. Produkty s rýchlym účinkom a okamžitým ošetrujúcim efektom poslúžia rovnako začiatočníčkam, ako aj skúseným expertkám k tomu, aby svojim vlasom dopriali tú najlepšiu opateru.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...