Skip to Content

Stop krepovitým vlasom! Ako si uhladiť neposlušné pramienky

Nacivet

Zdravé, zamatové, plné lesku – také vlasy by chcela každá z nás! Len keby z hlavy netrčali tie nepekné, krepovité pramienky! Dostaňte odstávajúce vlasy pod kontrolu: prinášame vám päť najlepších tipov, ako s nimi úspešne skoncovať. 

Pre zdravé a krásne vlasy je najdôležitejšia dostatočná úroveň hydratácie. No existuje niekoľko faktorov, kvôli ktorým vlasy o potrebnú vlhkosť prichádzajú. Napr. suchý vzduch (vo vykurovaných miestnostiach) alebo stylingové teplo pri úprave vlasov ich môžu nepríjemne vysušiť. V dôsledku toho vlasy strácajú elasticitu, začnú sa ohýbať a podliehať krepovitosti. Nanešťastie ani opačná situácia nie je o nič lepšia. Ak sa im dostáva až príliš veľa vlhkosti, napríklad pri daždi alebo mrholení, začnú tiež krepovatieť.

Kefa samotná vám v tomto prípade príliš nepomôže, no v talóne máme niekoľko ďalších tipov a trikov: vďaka špeciálnej starostlivosti a vhodnému stylingu budete schopné krepovitosti predchádzať, alebo sa jej v prípade nutnosti opäť rýchlo zbaviť.  

Top 5 uhladzujúcich trikov: A krepovitosť nedostane šancu!

1. Sérum proti krepovitosti: Tento uhladzujúci produkt dokáže skrotiť krepovité vlasy a prispieť k zaceleniu ich povrchu. Aby ste mali istotu, že vaše pramienky zostanú hodvábne hladké aj naďalej, obsahuje sérum tiež UV filter a zároveň chráni vlasy pred teplom fénu alebo žehličky.

2. Starostlivosť: Zvoľte tie pravé metódy hýčkania a dodajte vlasom dostatok hydratácie. Ošetrujúce rady prípravkov s inovatívnymi olejmi im prepožičajú hebkosť a vlasy budú príjemné na dotyk. Pravidelne im skrášľujte aj intenzívnou kúrou. Pomôže znovu zaceliť štruktúru vlasových vlákien a dodá im výživu v podobe esenciálnym proteínov. Vlasy budú od základov zdravšie – a bude to nich vidieť!

3. Lak na vlasy: Krepovitosť pri korienkoch nás obvykle rozčuľuje najviac. Tento problém môže vyriešiť lak – jednoducho si ho naneste na vyradenú zubnú kefku a použite ju na uhladenie jednotlivých vlasov. Pri tomto rituáli by ste mali siahnuť po produkte s nižším stupňom fixácie, aby vlasy nepôsobili zlepene.  

4. Olej na vlasy: Vynikajúci spôsob, ako dostať pod kontrolu dĺžky a končeky vlasov. Olej nielenže vlasy vyhladí, obohatí ich aj o nádherný lesk bez nadmerného zaťaženia.

5. Správny spôsob fénovania: Pred fúkaním vlasov vždy použite ochranný sprej. Vyhnete sa tomu, aby horúci vzduch vlasy príliš vysušil. A vždy si vlasy fénujte smerom ku končekom, aby ste ich povrch zbytočne nenarušovali.    

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...