Skip to Content

5 tipov, ako vám rýchlejšie uschnú vlasy

Na vzduchu alebo s pomocou fénu? To prvé dlhšie trvá, to druhé zase nepredstavuje práve najzdravší rituál pre vaše vlasy. Prinášame vám ideálne riešenie na každú príležitosť: s týmito super tipmi a trikmi vám vlasy naozaj uschnú v kratšom čase. Rýchlo, jednoducho, bez poškodenia a tak, aby ste naozaj ušetrili čas!  

Vlasy schnúce voľne na vzduchu? To znie skvele a pravda je taká, že vám za to budú vďačné. No hoci je to najšetrnejšia metóda, nie je vždy úplne praktickým riešením. Teploty totiž opäť klesajú a odchod z domu s mokrými vlasmi predstavuje riziko, že nachladnete. Nehovoriac o tom, že vaše rozlietané pramene sa môžu začať lámať. Takže väčšina z nás automaticky siaha po féne. Zistite, ako môžete pri sušení vlasov ušetriť čas a zároveň s nimi zaobchádzať šetrne.   

Mimochodom, pred použitím fénu nikdy nezabudnite dopriať vlasom ochranný sprej! 

1. Schnutie na vzduchu

Mix oboch – sušenia fénom aj na vzduchu – má svoje výhody. Po umytí počkajte čo najdlhšie, kým vezmete do rúk fén. Vlasy vám tak stihnú jemne preschnúť a vy ich nebudete musieť vystavovať horúcemu vzduchu príliš dlho. Ďalšie plus: Vlasy vopred presušené na vzduchu sa vám budú pri fénovaní ľahšie upravovať a tvarovať, pretože budú poddajnejšie.      

2. Vhodný uterák

Po umytí vlasy radšej najskôr vyžmýkajte uterákom, aby ste ich ešte za mokra nemuseli vystavovať pôsobeniu horúceho vzduchu z fénu. Určite ste sa už stretli s pojmom „uterákom presušené vlasy“. No ak na to chcete ísť naozaj efektívne, bavlnený uterák radšej vynechajte. S mokrými vlasmi si oveľa lepšie rozumie uterák z mikrovlákna. Dokáže totiž absorbovať až trikrát viac vody a následnú dobu fúkania vlasov tým výrazne zredukovať. Tip: Na uteráku stále hľadajte ešte suché miesta a jemne nimi vodu vytláčajte. Vyhnite sa zbytočnému treniu, ktoré narúša vlasové kutikuly – mohli by ste ich poškodiť.   

3. Kefu, prosím!

Nie je dobré vlasy ešte za mokra príliš intenzívne česať, no pár ťahov kefou pred a počas fúkania môže ich schnutie viditeľne skrátiť. Vlasy budú vďaka tomu hladké a lesklé. Sušenie horúcim vzduchom bude rovnomernejšie, povrch vlasov zostane neporušený a pramienky uschnú o niečo rýchlejšie. 

4. Pomôže aj kondicionér

Aplikácia kondicionéru vám vlasy nielen vyživí, budú sa aj ľahšie rozčesávať a navyše rýchlejšie uschnú! Prečo? Silikóny ukryté v kondicionéri obalia povrch jednotlivých vlasov, vyhladia ich a tie budú viac odpudzovať vodu. To znamená, že vlhkosť neprenikne až dovnútra vlasu, ale zostane na jeho vonkajších vrstvách a tým pádom sa bude rýchlejšie odparovať.  

5. Špeciálne produkty

Zázračný prostriedok, s ktorým vlasy uschnú okamžite? Áno, existuje: špeciálne stylingové produkty dokážu skrátiť dobu schnutia na polovicu a chrániť vlasy pred poškodením ich štruktúry, pretože nepotrebujú toľko horúceho vzduchu. Za expresné schnutie sú zodpovedné tepelne vodivé polyméry, ktoré odvádzajú vlhkosť z vlasu. Úžasné! 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...