Skip to Content

Rozštiepené končeky: ako predísť štiepeniu vlasov

Nacivet

V prípade, že ste si vlasy niekedy ostrihala nakrátko, pravdepodobne poznáte problém strapato vyzerajúcich, suchých, rozštiepených končekov. Naše rady vám pomôžu zbaviť sa problému.

Ako predísť štiepeniu vlasov
Riešenie problému so suchými vlasmi

Rozštiepené končeky môžu byť zapríčinené niekoľkými vecami: suchými vlasmi, agresívnymi šampónmi, fénovaním vlasov pri vysokých teplotách, alebo chemickými prostriedkami. Končeky vlasov sú obzvlášť citlivé na zlé zaobchádzanie. Vlasy s rozštiepenými končekmi vyzerajú staro, pretože v skutočnosti staré sú. Vlasy dlhé po ramená majú okolo troch rokov. 

Použitie jemného cyklu na vyriešenie problému so suchými vlasmi

Šampóny  na namáhané vlasy, opláchnutie a následné ošetrenie zabezpečí vlasom výdatnú výživu. To udrží rozštiepené končeky v norme aspoň po ďalšie umytie. Ak sú rozštiepené končeky jediným problémom, pomôže aj špeciálny šampón na vlasy s rozštiepenými končekmi. Zmiešajte šampón s rovnakým množstvom vody pred aplikovaním na základ suchých vlasov. Použite malé množstvo vody na rozotrenie peny a potom zmyte. Šampón pri zmývaní dostatočne vyčistí končeky vlasov.

Obaľovanie rozštiepených končekov

Špeciálne prípravky na rozštiepené končeky obsahujú silikónový olej, ktorý prekryje rozštiepené končeky tenkou vrstvou. Toto dočasne opraví rozštiepené končeky. Výsledkom budú zdravo vyzerajúce vlasy, ktoré nebudú také strapaté. Nezabúdajte prosím, že kúru na rozštiepené končeky nie je vhodné robiť po každom šampónovaní. Liečenie vašich vlasov každé tretie šampónovanie má väčší účinok.  Silikónová vrstva vydrží niekoľko šampónovaní. Pridanie ďalšej vrstvy silikónu môže spôsobiť spľasnutie, alebo zlepenie vlasov. Mali by ste tiež aplikovať jednu až dve kvapky prípravku na rozštiepené končeky do suchých vlasov. Aj malé množstvo prípravku vydrží dlhú dobu.

Bojujte s rozštiepenými končekmi zastrihnutím vlasov

Dobré správy: Vďaka dobrým produktom na trhu trpí stále menej ľudí rozštiepenými končekmi. Ak sa vás týkajú rozštiepené končeky aj napriek novým produktom, pomôže vám najskôr návšteva kaderníka. Špecialisti na starostlivosť o vlasy môžu použiť techniku, ktorou skryjú rozštiepené končeky. Dobrým nápadom je aj zastrihnutie vlasov o zhruba jeden centimeter. Vaše vlasy sa budú predlžovať, aj keď si ich zastrihnete každých osem až desať týždňov, pretože vlasy rastú rýchlosťou približne jeden až jeden a pol centimetra za mesiac. Výhodou pravidelného zastrihávania budú plnšie a zdravšie vlasy.

Nástrojmi proti rozštiepeným končekom

Ak chcete bojovať s rozštiepenými končekmi, jednoznačne budete potrebovať vysoko kvalitné nástroje. V žiadnom prípade nepoužívajte lacné a ostré hrebene, alebo kefy s kovovými štetinami. Namiesto toho používajte kefy s prírodnými štetinami a hrebene vyrobené zo skutočného prírodného rohu alebo dreva.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...