Skip to Content

Zmeňte vysušené vlasy na pružné

Bývajú dni, kedy máte pocit, že si vlasy robia čo chcú a niet tej sily, ktorá by ich skrotila. Vlasy sú naježené a každý konček smeruje inam. A inokedy sa vaše vlasy lesknú mastnotou. Nezúfajte, poradíme vám ako zmeniť slamu na hodváb.

Vysušené vlasy sú vždy znakom nesprávnej starostlivosti, životného štýlu alebo choroby. Existuje viacero dôvodov ako používanie fénu s vysokým výkonom, časté používanie žehličky na vlasy a odfarbovanie. Ostatnými faktormi sú napríklad choroba, rôzne lieky, alebo nárazová diéta, ktoré môžu rovnako spôsobiť textúru vlasov pripomínajúcu cukrovú vatu. Nech už je príčinou čokoľvek, výsledkom je drsný povrch vlasov a ich štruktúra nie je taká, aká by mala byť. Náš krátky sprievodca opravou vlasov vám pomôže vyriešiť problém vysušených vlasov.

Dokonalá starostlivosť o vysušené vlasy

Dlhodobým farbením, odfarbovaní, alebo trvalou môžete svoje vlasy značne poškodiť. Vezmite si rukavice a začnite s liečbou svojich vlasov. Program začína jemným šampónovaním. Neznamená to však, že si ich máte silno drhnúť. Namiesto toho jemne rozmasírujte šampón do vlasov. Predchádzate tak strapateniu vlasov a nemáte problém sa po vyschnutí učesať. Použitie kondicionéru je nevyhnutné. Ďalším krokom je sušenie vlasov uterákovým turbanom a potom aplikujeme kúru hneď po rozčesaní širokým hrebeňom. Kúra obsahujúca brusnice a plody Acai vám pomôže ľahšie vlasy rozčesať. Obidva plody obsahujú dôležité vitamíny a antioxidanty a ochraňujú vlasy pred vysúšaním, poškodením a teplom z fénu. Taktiež môžu opraviť poškodené vlasy.

Upravujte svoje suché vlasy opatrne

Produkty zabraňujúce poškodeniu alebo vyrovnávače vlasov sú omnoho účinnejšie, ak prípravky nechávate chvíľu pôsobiť, obzvlášť v prípade, že sú vaše vlasy husté a hrubé. Obalia každý jeden vlas veľmi tenkou silikónovou vrstvou, ktorá kryje a vypĺňa trhliny a poškodenia na povrchu vlasu. Zanechajú vlasy hladké a lesklé. Budete sa diviť ako sa vám lesknú vlasy!

Nechávajte vlasy prirodzene vysušiť. V prípade, že nemáte čas na tento luxus, mali by ste použiť fén s naplno pusteným prúdom, ale len na polovičnú teplotu. Fény s rozptyľovačmi a ionizujúcou technológiou sú obzvlášť jemné k vašim vlasom. Spurné vlasy spružnejú a zažiaria až po vyfénovaní za pomoci veľkej okrúhlej kefy. Najdôležitejšie je držať fén vo vzdialenosti 15 – 20 centimetrov od vlasov a používať kefu vždy v smere od korienkov vlasov k ich končekom. Vyrovnáva to vlasy a dodáva im väčší lesk. Stylingové produkty by ste si mali vyberať podľa toho, ako dodávajú vlasom lesk. Produkty obsahujúce vosk alebo gélový vosk sú pre vysušené vlasy najlepšie.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...