Skip to Content

Doprajte poškodeným vlasom nový lesk

Chceli by ste oslniť nádherne lesklými vlasmi, no tie vaše sú veľmi poškodené a vyzerajú matne a bez života? Nezúfajte! Moderné produkty starostlivosti o vlasy dokážu takmer zázraky – okamžite obnovia štruktúru vlasu a zjemnia ho. Výsledkom je očarujúci lesk a hebkosť.   

Zdravé vlasy poznáte podľa toho, že sa intenzívne lesknú a pôsobia prirodzene. Aby ste dosiahli tento efekt, musíte ich dostať do pôvodného, prirodzeného stavu. Výborným pomocníkom vám môže byť nová generácia produktov starostlivosti o vlasy, ktoré vám pomôžu uhladiť povrch vlasov, a tie budú potom schopné rovnomerne odrážať svetlo. Inovácie v starostlivosti o vlasy vám tiež mimoriadne uľahčia obnovu poškodených vlasov, ktoré začnú opäť žiariť zdravím.

Prvým krokom na ceste k hodvábnym vlasom by mal byť výber správneho šampónu. Predovšetkým s poškodenými vlasmi by ste mali zaobchádzať ako v rukavičkách. Vhodný šampón s intenzívnymi ošetrujúcimi zložkami im dodá stratený lesk a vitalitu. Dbajte na to, aby ste nepoužívali väčšie množstvo výrobku než je odporúčané a vlasy zmývajte vlažnou, nie horúcou vodou. Po umytí ich jemne vysušte uterákom, no bez zbytočného trenia, ktoré by vlasy mohlo ešte viac poškodiť.

Poškodené pramene potrebujú extra starostlivosť vo forme pravidelnej ošetrujúcej kúry. Tá je mimoriadne vhodná na suché a rozštiepené končeky.

Často sú za narušenie štruktúry vlasov zodpovedné stylingové pomôcky ako fén či kulma. V prípade, že ich skutočne musíte použiť, nezabudnite si pred tým do vlasov naniesť ochranný sprej pred stylingovým teplom. Tak často, ako je to možné, nechajte poškodené vlasy schnúť prirodzene na vzduchu. 

Okamžitý lesk pre poškodené vlasy

Ak túžite po žiarivej a zdravej hrive, najdôležitejšiu rolu zohráva obnovenie prirodzenej štruktúry vašich vlasov. Dnes však už nemusíte týždne či mesiace bojovať s krepovitými a matnými vlasmi, kým sa vám podarí dostať ich do pôvodného stavu. Produkty s okamžitým účinkom napumpujú aj poškodené vlasy očarujúcim leskom. Obsahujú tiež ošetrujúce látky, ktoré vám pomôžu uhladiť povrch vlasu – vďaka obsiahnutým vzácnym olejom a ďalším zložkám budú vaše pramene zdravé a hodvábne lesklé. Pomôžu vám aj stylingové produkty ako lak na vlasy či penové tužidlo pre extra lesk. A žiarivý vzhľad dokáže vyčariť aj gélový vosk s obsahom olejov. Na trhu nájdete tiež prípravky na zvýšenie lesku, ktorých účinok vydrží počas troch umytí, resp. až do sedem dní. Sú k dispozícii v praktickom balení na jedno použitie. Spôsob nanášania je veľmi podobný šampónu – aj výrazne poškodené vlasy dokážu naočkovať oslnivým leskom.    

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...