Skip to Content

Skutočný objem pre vaše vlasy – ako na to

Getty Images

Každý túži mať husté vlasy. Najmä ženy sa vždy snažia vyskúšať takmer čokoľvek, aby dodali vlasom väčší objem. Pritom platí, že hoci sú vaše vlasy jemné a rovné, s pár jednoduchými trikmi môžete vytvoriť krásne bohaté účesy.

Ženy s jemnými vlasmi čelia dvom problémom. Ich vlasy sú riedke a majú slabú štruktúru. Riedke vlasy bez objemu sa často vysušujú (hlavne smerom ku končekom), ľahko sa poškodia vplyvmi prostredia. Jemné riedke vlasy môžu tiež pôsobiť neumyto a vyschnuto. Okrem toho, ak sú vlasy slabé a vyschnuté, nesprávna vlasová starostlivosť ešte viac zaťaží vlasy a zanechá ich spľasnuté bez objemu. Preto je v takomto prípade vhodné, používať vhodné produkty, ktoré sú určené pre konkrétny typ vlasov a dodávajú vlasom objem. V článku nájdete niekoľko profesionálnych rád, ako dosiahnuť dokonale husté vlasy.

Zaujímavá informácia je, že každá žena má sklon definovať svoj typ vlasov ako vlasy jemné. Preto vlasoví stylisti často upozorňujú na tendenciu zamieňať rovné vlasy za jemné. Až keď všetky oplachovacie kúry, spreje na vlasy a stylingové triky zlyhajú, tak nastáva čas na iné riešenie - potom sa obráťte na vlasových stylistov, ktorí vám určite pomôžu.

Objemnejšie vlasy: sedem trikov od profesionálov

 • hlavné a základné pravidlo pre používanie všetkých produktov pre jemné vlasy: Menej je viac!
 • Šampón účinkuje na každú časť jemných vlasov, preto vždy používajte šampóny dodávajúce vlasom na objeme.
 • Pri umývaní vlasov je dôležité použitie kondicionéru. Ten by však mohol  znamenať koniec objemu. Preto sa musíte uistiť,  že kondicionér nanášate len tam, kde je naozaj potrebný - na končeky vlasov.
 • Jemné vlasy sa rýchlejšie mastia, čo znamená, že sa vaše vlasy postupne  strácajú objem. Vhodné je preto denné umývanie vlasov šampónom a ich stylovanie. Len ak používate kvalitný  šampón na suché vlasy, môžete jeden deň  klasické umytie vlasov vynechať a nechať to na ďalší. Suchý práškový šampón vlasy nemastí, redukuje mastný lesk na povrchu vlasu, čím udržuje požadovaný objem.
 • Vlasoví špecialisti odporúčajú vyskúšať efektívny trik pre objem pri jemných vlasoch - melír. Odfarbovanie vlasových pramienkov robí totiž vlasy opticky hrubšími a drsnejšími, čím pridávame vlasom väčší objem.  Samotné vlasové pramienky vyzerajú objemnejšie, a tak opticky zväčšujú celkový vzhľad vašich vlasov.
 • Zastrihávanie vlasov predstavuje ďalší kreatívny trik pre zväčšenie objemu. Zastrihnutie končekov len o jeden centimeter dodáva korienkom dojem nadýchanosti, čo tiež pridáva vlasom na objeme.
 • Tekuté prípravky obsahujúce silikón sú priam zázračné vlasové prostriedky a vašim vlasom dodajú správny lesk a šmrnc. Môžu byť použité na celú hlavu aj v prípade jemných vlasov, alebo ich môžete šetrne nanášať len na cieľové partie, ako sú niektoré pramienky vlasov alebo len končeky. Takéto prípravky dodajú vlasom dokonalý lesk a nepoškodia ich.  
Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...