Skip to Content

Ako očariť hodvábnymi a lesklými kučeravými vlasmi

Muži i ženy, ktorí majú kučeravé vlasy častokríát túžia po rovných vlasoch, pretože sú menej náročné na starostlivosť. Je to pravda - kučeravé vlasy potrebujú viac starostlivosti. Avšak správnou staroslitvosťou a stylingom premeníte svoje neposlušné kučery na jemné a hodvábne.

Kučeravé vlasy bývajú často suché a vyžadujú si viac starostlivosti. Kučery sa, na rozdiel od rovných vlasov, toľko nedotýkajú pokožky hlavy a tak majú menej kontaktu s mazom na pokožke hlavy. Prirodzenie vlnenie vlasov sa odzrkadľuje tiež v jednej z vrstiev pokožky. Výsledkom sú kučeravé vlasy, veľmi náchylné na poškodenie. To všetko sú dôvody na to, aby ste sa o svoje kučery starali s láskou, ešte kým sú mokré. Omotajte si okolo hlavy uterák a jemne ho stlačte, aby ste z vlasov odstránili vodu. Vlasy si po umytí nikdy uterákom netrite. Na rozčesanie kučeravých vlasov je najlepšie použiť hrebeň so širokými zubami. Česanie vlasov pomocou kefy pramene vlasov od seba až príliš oddelí, čo spôsobí, že budú vyzerať neupravene a neprirodzene objemne.

Kučeravé vlasy ešte krajšie - nechajte ich prirodzene schnúť

Pokiaľ ide o kučeravé vlasy, je známe, že si vyžadujú veľa výživy. Prakticky neexistuje možnosť, že by ste to s výživou kučeravých vlasov mohli prehnať. Šampóny a kúry s prírodnými lipidmi ako napr. bambucké maslo, jojobový olej, či makadamiový olej obalia každý jeden vlas žiarivým ochranným filmom. To zabezepčí tvar vašich kučier. Vaše stylingové produkty na vlasy by mali byť určené špeciálne pre kučeravé vlasy. Takéto stylingové produkty dodávajú vlasom fixáciu a zanechajú ich pružné bez toho, aby ich zaťažili alebo vysušili. 

Tipy expertov pre kučeravé vlasy

 • Teplo kučeravé vlasy ešte viac vysuší. Preto je pre ne ideálne nechať ich po umytí schnúť prirodzene. Poprípade môžete použiť fén s rozptyľovačom vzduchu na nízkom tepelnom stupni.
 • Žehličky na vlasy vaše vlasy značne namáhajú. Je dobré sa im vyhnúť, resp. ich používajte výnimočne a len po použití prírpravkov na ochranu vlasov pred teplom. 
 • Zostrihanie vlasov do jemných schodíkov dodá kučerám pružnosť. Neostrihajte si však vrchné vlasy príliš nakrátko. Inak by ste mohli vytvoriť obávaný účes na pudlíka. 
 • Očarili vás romantické kučery v štýle 20-tych rokov? V tom prípade by ste si mali do vlasov nastriekať stylingový sprej na kučery, učesať ich do požadovaného tvaru a použiť sponky, aby vlasy siahali po bradu. Následne použite fén s rozptyľovačom vzduchu a nechajte vlasy "vychladnúť". Napokon vyberte sponky z vlasov a opatrne ich prečešte. 
 • Tip na vytvorenie dojmu neupravených vrchných vlasov: Do vlhkých vlasov naneste trochu tužidla a natočte tenké pramene vlasov na papiloty. Natočené vlasy vysušte fénom, vlasy nechajte vyhladnúť a vyberte z nich papiloty. Prstami si vytvarujte vlasy do požadovaného tvaru. Vlasy už potom nečešte.
 • Majú vaše vlasy malé či mastné kučery? Nátačky (na kučery)  vytvarujú vaše vlasy do jemných padavých kučier. Všeobence platí, že čím väčšie nátačky použijete, tým jemnejšie a objemnejšie vaše kučery budú.
 • Prirodzené kučery sa menej hrčkajú ak ich po umytí vyčešete, nastriekate na ne trochu laku na vlasy a necháte ich prirodzene vyschnúť.
 • Ak na vlasy používate nátačky alebo papeloty, mali by ste jednotlivé pramene natáčať rovnako silno a rovnomerne. Konce vlasov ostro nezahýbajte.
Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...