Skip to Content

Ako skrotiť víry vo vlasoch

Pri strihaní a úprave vlasov vás môžu nevzhľadné víry pekne potrápiť. No svojho vysneného účesu sa napriek tomu vzdávať nemusíte – potrebujete len nájsť spôsob, ako ich dostať pod kontrolu! Prinášame vám päť najlepších tipov, vďaka ktorým víry vo vlasoch rafinovane zamaskujete.

Každý z nás má na hlave aspoň jedno miesto, z ktorého vlasy vyrastajú v tvare akéhosi závitu. Koľko takýchto vírov / závitov máme, je spolu s ich tvarom otázka genetiky. Vedec Amar Klar vo svojej štúdii dokonca potvrdil, že sa podľa smeru rastu takýchto vírov dá odhadnúť, či sme ľaváci alebo praváci. A vír rastúci v smere hodinových ručičiek obyčajne indikuje praváka.

Či už víry majú nejaký účel alebo nie, občas nám dajú pekne zabrať. Ak si napr. chcete vytvoriť cestičku, jej prirodzený smer bude udávať vír, ktorý sa tvorí v tomto mieste. Ak si však chcete rozdeliť vlasy v opačnom smere, možno to nebude také ľahké, pretože vlasy budú tvrdošijne padať pôvodným smerom. Víry sa môžu objavovať aj v rovných vlasoch krátkeho strihu – jednotlivé pramienky budú nepekne odstávať. Výrazné víry nás často odradia od nového účesu – niektoré krátke strihy sú pre tento typ vlasov úplne nevhodné.       

Ak sa vám tieto riadky zdajú povedomé, nezúfajte. Víry na vašej hlave môžete spoľahlivo skrotiť pomocou pár jednoduchých krokov. 

Ako dostať víry pod kontrolu

Strihanie: Ak pri výbere nového účesu zohľadníte prípadné víry, znamená to, že vaše vlasy budú môcť aj naďalej vyrastať prirodzene, takže ich nebudete musieť zložitým stylingom nútiť, aby padali opačným smerom. Skúsený kaderník vám určite poskytne dobrú radu. Pri návšteve a konzultácii mu stačí ukázať neposlušné pramienky. 

Ak vás láka ofina, mali by ste sa najskôr presvedčiť, či sa vám nad čelom netvoria víry. Mohlo by to znamenať, že vlasy budú odstávať hore, takže pri úprave ofiny nikdy nedosiahnete požadovaný tvar. V takom prípade sa účesu s ofinou radšej vyhnite. No vír ani v tomto prípade nemusí byť vaším úhlavným nepriateľom, pre cestičku v strede alebo na strane môže byť dokonca užitočný.

Fúkanie fénom: S pomocou tepla sa vlasy oveľa ľahšie tvarujú, preto by ste sa v prípade rastúcich vírov mali vyzbrojiť fénom. Do vlhkých vlasov si naneste trocha tužidla a pramienok po pramienku vyfúkajte cez okrúhlu kefu. Z času na čas kefu zatočte smerom k hlave, tvrdohlavým pramienkom tak ukážete správny smer rastu. Hneď ako vlasy uschnú, zopnite tie najneposlušnejšie časti sponkou, aby boli počas chladnutia pekne zafixované. Potom účes spevnite lakom. Ak je treba, môžete si určité pramienky znova upevniť.   

Uhladenie: Víry vo vlasoch môžete zasiahnuť aj, tým že ich „spracujete“ pomocou žehličky. Uhladené vlasy sú oveľa poddajnejšie a ľahšie sa upravujú do konkrétneho tvaru.

Vytváranie objemu: Aj väčší objem vám môže pomôcť v boji s vírmi. Najskôr vlasy jemne natupírujte hrebeňom a potom ich upravte tak, aby sa víry stratili vo vnútri. Alebo stavte na expresnú metódu a všetky korienky jemne pozdvihnite pomocou púdru pre objem. Okamžite budú poddajnejšie a budú sa dobre tvarovať. 

Trvalá: Potrebujete permanentné riešenie, ktorého účinky by trvali dlhšie než do nasledujúceho použitia šampónu? Ak áno, môžete navštíviť kaderníka a na vybrané pramienky vyskúšať trvalú onduláciu. To vám pomôže na niekoľko týždňov doslova „premeniť“ vlasy podľa vašich predstáv.  

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...