Skip to Content

Tipy a Triky: Objem pre jemné vlasy

Getty Images

Jemné a riedke vlasy nie sú žiadnou výhrou. Pomocou šikovných tipov a trikov si môžete posilniť štruktúru vlasov a dopriať im zdravý vzhľad. Vyskúšajte, ako na styling vlasov pomocou fénu, s ktorým dosiahnete nádherný výsledok.

Jemné vlasy sú automaticky riedke alebo tenké. Problémom môže byť aj hrúbka jednotlivých vlasov. Jemné vlasy sú o 2 tisíciny palca tenšie, než normálne alebo silné vlasy. Sú tiež o niečo citlivejšie. Aj napriek početu vašich vlasov, môžu vlasy pôsobiť jemné a riedke.V tomto ohľade záleží aj na farbe vlasov, ktorá môžu ovplyvniť vzhľad vlasov, či sa budú javiť ako riedky, alebo hustejšie. V priemere majú blondínky okolo 150,000 vlasov, zatiaľ čo väčšina tmavovlások má len cca 100,000 vlasov. Ak aj vaše vlasy vyzerajú riedko, mali by ste na ne aplikovať jemné metódy na podporu obnovy štruktúry vlasov a venovať osobitú pozornosť vlasom pri fénovaní.

Láskyplná starostlivosť pre jemné a riedke vlasy

Než začnete vaše čerstvo umyté vlasy fénovať, mali by ste ich zabaliť do uteráku, a nechať dôkladne vyschnúť. Nikdy nesušte vlasy trením uteráku, môžete tým poškodiť štruktúru vlasu. Vlasy vysušené pomocou uteráku následne prečešte pomocou hrebeňa so širokými zubami. V prípade, že máte vlasy zamotané, rozmotávajte ich opatrne, až potom ich prečešte. Až potom môžete vlasy fénovať. Nastavte fén na vlasy maximálne na stredne silné fénovanie, predídete tak možnému vysušovaniu vlasov.

Jemné a riedke vlasy musia vyskočiť

Vlasy vyzerajú omnoho živšie a zdravšie, ak dodáte ich korienkov objem. Predtým, než si vlasy začnete sušiť, naneste na malé množstvo tužidla, alebo stylingového spreju na korienky vlasov. Až potom ste pripravená na sušenie vlasov pomocou širokej rovnej kefy. Hlavu pritom držte trochu naklonenú, zatiaľ čo vlasy sušíte a češete pomocou širokej kefy oproti rastu vlasu. Po niekoľkých ťahoch opakujte tento istý postup ale na druhú stranu. Nakoniec nakloňte hlavu mierne dopredu zatiaľ čo svoje vlasy fénujete a češete do požadovaného tvaru. V prípade, že sú vaše vlasy prikrátke na kefu, mali by ste vaše vlasy vyčesať čo najdďalej od pokožky hlavy počas fénovania. Pramene valsov môžete tiež zopnúť a krátko ich sušiť pomocou fénu. Následne nechajte pramene vychladnúť. Všetky tieto metódy dodajú vašim vlasom viac obejmu už od korienkov.

Objem pre riedke a jemné vlasy

Po prečesaní vlasov je dobé nechať vlasy odpočinúť a nepreháňať to s vlasovými prípravkami. Na tenké a jemné vlasy preto neodporúčame dávať vosk, vlasové gély alebo lesk na vlasy. Tieto prípravky obsahujú mastné látky a je veľmi pravdepodobné, že vlasy dostanou divný mastný vzhľad. Náznak vlhkých vlasov najlepšie funguje na kratších jemných vlasoch. Lak na vlasy so silnou fixáciou zas použijeme na dlhšie jemné vlasy. Je dôležité lakovať vlasy tak, aby ste mali pramene vlasov zdvihnuté a sprej sa mohol dostať pod spodnú stranu vlasov. Ak nastriekame lak zhora, vlasy budú ťažšie a neudržia tvar.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...