Skip to Content

Uľahčite si rozčesávanie vlasov po umytí

Istockphoto

Podelíme sa s vami o najlepšiu stratégiu, pomocou ktorej zostanú vaše vlasy po umytí hladké a nebudú sa zamotávať. Rozčesať si práve umyté vlasy je jednoduché, pokiaľ zvolíte tú pravú starostlivosť a vhodné produkty.

Dlhovlásky s pevne tvarovanými kučerami majú asi najväčší problém s rozčesávaním po použití šampónu. Našťastie všetko, čo potrebujú, je niekoľko jednoduchých opatrení a zamotané vlasy prestanú byť problémom. Aj v tomto prípade totiž platí, že správne pomenovanie problému predstavuje polovicu jeho riešenia – cesta k hladkým vlasom začína už pred samotným umývaním. Predstavujeme vám šesť najlepších stratégií proti zamotaným a nepoddajným vlasom.

Tip 1: Pred šampónovaním si vlasy rozčešte

Nesnažte sa vlasy rozmotávať počas umývania – najlepšie urobíte, ak si ich ešte pred tým starostlivo rozčešete. Potom naneste šampón a kondicionér na navlhčené korienky a jemne vmasírujte tieto produkty do vlasov a pokožky hlavy. Potom si ich dôkladne umyte a jemnými pohybmi ich vysušte uterákom bez prílišného trenia. 

Tip 2: Buďte jemné

Aj napriek ohľaduplnému zaobchádzaniu je možné, že sa vám vlasy mierne zamotajú. V takomto prípade bude fungovať, ak sa obrníte trpezlivosťou. Neposlušné pramene jemne rozmotávajte bez použitia sily. Ak si budete vlasy rozčesávať príliš rázne, výsledkom môže byť ich lámavosť či vytrhnutie aj s korienkom. 

Tip 3: Začnite si vlasy pomaly rozčesávať od končekov

Uchopte pramene vlasov pri končekoch a jemne ich rozčesávajte. Vďaka tomuto prístupu nemusíte používať silu. S rozmotávaním nezačínajte pri korienkoch, pretože zamotané miesta budú smerom ku končekom ešte pevnejšie a ich rozmotávanie bude ťažšie.   

Tip 4: Použite správny druh hrebeňa

Na tento účel je najlepším pomocníkom hrebeň s riedkymi zúbkami vyrobený z dreva alebo pevnej gumy – rozčesávajte si ním vždy malý pramienok vlasov. Na rozdiel od umelohmotných hrebeňov tie z dreva a z gumy nevytvárajú statickú elektrinu, keď si nimi prejdete po vlasoch.

Tip 5: Predtým, než si vlasy rozčešete, nechajte ich uschnúť

Ideálne by ste mali nechať vlasy prirodzene uschnúť na vzduchu a potom ich rozmotať prstami. Ak máte naponáhlo, môžete siahnuť po féne, zbaviť ich nadbytočnej vlhkosti a následne ich nechať dosušiť na vzduchu. S česaním by ste mali začať až vtedy, keď sú vaše vlasy úplne suché. Vlhké pramene sú totiž omnoho citlivejšie a náchylnejšie na rôzne druhy poškodenia. Rozčesať vlhké vlasy je výrazne ťažšie a môžete si pritom narušiť vlasové vlákna.

Tip 6: Pre hebké a poddajné vlasy používajte kondicionér

Výborným prostriedkom na dosiahnutie poddajných vlasov sú špeciálne kondicionéry – dokážu ošetriť poškodené vlasy a zaceliť trhliny na povrchu vlasových vlákien. Výsledkom sú hladké a pružné pramene. Kondicionér sa zvyčajne nanáša po umytí šampónom a potom je potrebné ho z vlasov vymyť vodou. Praktickú alternatívu predstavuje bezoplachový kondicionér v spreji určený na vlhké alebo suché vlasy. 

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...