Skip to Content

Všetko o správnom česaní vlasov

Nenahraditeľný nástroj pre každodennú starostlivosť a styling: Bez hrebeňa a kefy by sme sa v bežnom živote jednoducho nezaobišli. Rôzne typy vlasov a účesov si však vyžadujú odlišné druhy týchto pomocníkov. Pomôžeme vám zorientovať sa. A navyše vám poradíme, ako ich používať a čistiť.     

Jeden ťah za druhým – hrebene a kefy majú na starosti dôležitú prácu. Odstraňujú zvyšky stylingových produktov, rozčesávajú zamotané vlasy, dodávajú im iskru, objem a lesk. Je však ťažké medzi nimi rozlišovať: Každý typ vlasov a úprava účesu si vyžaduje iný hrebeň alebo kefu. Zistite, čo každý z nich dokáže a kedy je vhodná príležitosť použiť ho. Všetko sa dozviete v našej galérii:

Tipy: Použitie a čistenie

Zdola nahor
Aby ste predišli bolestivému ťahaniu a lámaniu vlasov, je vždy lepšie začať s česaním na koncoch. Ak sa budete najskôr venovať korienkom, zamotané vlasy vás budú ťahať ešte viac a vytvoria sa malé uzlíky.

Učešte sa pred umytím
To vám pomôže odstrániť špinu a zvyšky produktov ešte pre samotným šampónovaním. Vlasy sa nebudú počas umývania natoľko zamotávať a následné česanie bude o to jednoduchšie.

100 ťahov hrebeňom denne?
Často vyslovovaná dobrá rada hovorí, že aby boli vlasy silné a lesklé, mali by sme ich prečesať hrebeňom stokrát denne. Česanie má pozitívne účinky: stimuluje cirkuláciu krvi v pokožke hlavy a napomáha prúdeniu výživných látok ku korienkom vlasov, čím posilňuje ich rast. Mastnota sa od korienkov rozmiestňuje po celej dĺžke vlasu a funguje ako ochranný povlak. Ale na to stačí len párkrát prečesať. Nerobte to príliš často, pretože si tak zvýšite produkciu mazu v pokožke, čo môže viesť k rýchlemu masteniu vlasov.

Dôležitá je aj následná starostlivosť 
Nezabudnite z kefy či hrebeňa odstrániť vlasy po každom použití. Zabránite tým nadmernému usadzovaniu mastnoty a stylingových produktov na jej štetinách. Pomôcky na česanie by ste mali aj pravidelne čistiť, inak sa vám špina a mastnota vždy dostanú späť do čistých vlasov. Najlepšie bude, ak ich vyčistíte raz za mesiac. Ako na to? Navlhčite kefu vlažnou vodou a jemne ju namydlite šampónom. Potom ho zmyte a kefu položte na uterák štetinami smerom dole, aby rovnomerne uschli.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...