Styling | Zapletané účesy

Zapletané vlasy – Univerzálne a praktické

Existuje mnoho spôsobov, ako si zapliesť vlasy. Môžu sa vám páčiť nedokončené zapletené vlasy ležérne padajúce ponad vaše ramená, umelecky omotané alebo vytvarované do copov či koruniek. Zapletané účesy sú praktické a ponúkajú možnosti pre kreatívny styling. Akonáhle sú upravené, vyzerajú zapletané účesy skvelo aj po celom dni v práci, po športe alebo v nepriaznivom počasí. Objavte, ako výborne môžete vyzerať s upravenými vrkočmi ako hviezdy a modelky, ktoré vám ukážeme. Postačí pár jednoduchých krokov. V našom videu vám Armin Morbach predstaví styling zapletaných účesov hviezd, ktorý si môžete dopriať z pohodlia domova.

Zapletané účesy sú kreatívnou voľbou na každú príležitosť – od práce až po slávnostnú udalosť. Môže to byť kombináciou mladistvého šarmu a romantického looku, čo robí vrkoče tak atraktívnymi a univerzálnymi. Aj keď sa niektoré vrkoče môžu zdať náročné na styling, postačí len trochu zručnosti na vytvorenie majstrovsky zapleteného účesu.

Jednoduchý vrkoč: Zopnite si vlasy a rozdeľte cop na tri rovnako veľké pramene. Prekrížte pravý prameň ponad stredný prameň vlasov a následne prekrížte ľavý prameň ponad prameň vlasov, ktorý je momentálne v strede. Následne vyťahujte vždy spodný prameň vlasov a prekrižujte ho cez ostatné pramene vlasov, čo opakujte až ku končekom vlasov. Zakončite vrkoč pomocou gumičky na vlasy.

Francúzsky vrkoč: Zopnite si vlasy, okrem spodných vlasov, akoby ste si chceli vytvoriť vysoký cop. Rozdeľte zopnuté vlasy do trochu rovnako veľkých prameňov a začnite zapletať pramene čo najbližšie k pokožke hlavy. Hneď ako budete mať zapletené vlasy asi v jednej štvrtine zadnej časti hlavy, začnite priberať zatiaľ voľne padajúce vlasy do prameňov vrkoča. Pokračujte v tomto štýle zapletania až kým sa nedostanete do oblasti krku. Potom už pokračujte akoby ste zapletali jednoduchý vrkoč.

Vrkoč rybia kosť: Tento vrkoč môžete poznať aj ako vrkoč rybí chvost. Zopnite si vlasy do nízkeho copu a rozdeľte ho do dvoch rovnako veľkých prameňov. Oddeľte asi 1,30 cm široký prameň vlasov mimo jedného z pôvodných 2 prameňov. Teraz prevlečte tento malý prameň ponad pôvodný prameň a zapletajte ho s druhým prameňom naproti. Potom urobte to isté s prameňom, do ktorého ste práve zaplietli malý prameň z druhého prameňa vlasov. Zapletanie opakujte, až kým sa nedostanete ku končekom vlasov.

Nemusíte prepadať panike ak nie sú vaše vrkoče dokonalé na prvý pokus. S trochou praxe si čoskoro vytvoríte kreatívne a hravé vrkoče.

Potrebné nástroje na zapletanie vlasov

Chce to chvíľku času, než si vytvoríte perfektný zapletaný vrkoč. Veľmi dobrou pomôckou je hrebeň so širokými zubami, vlásenky, klipsy a gumičky do vlasov. Nezabudnite na penové tužidlo po umytí vlasov šampónom. Pomáha pri tvarovaní vrkočov.

Armin Morbach pripravil pre vás video, na ktorom vám ukáže ako si jednoducho vytvoriť tri rôzne drdoly pomocou vrkočov.

V našej galérii vám ukážeme kreatívne zapletené účesy hviezd a modeliek.

Video: Styling troch odlišných drdolov

Galéria: Hviezdy nosia zapletané účesy