Styling | Zapletané účesy

Účes mesiaca: Zapletaná korunka Jennifer Morrison

Jennifer Morrison dokazuje svoj herecký talent ale aj zmysel pre štýl už odvtedy, čo ju diváci objavili v úlohe doktorky Allison Cameron v seriáli Dr. House. A najnovší účes jej úlohu trendsetterky potvrdzuje – korunka v podobe rybieho vrkoča pôsobí rafinovane a zároveň romanticky. Aj keď vás tento zapletaný štýl môže odradiť svojou zložitosťou, ukážeme vám, ako si podobnú korunku celkom jednoducho vytvoríte aj vy.

Už v útlom veku sa Jennifer Morrison naučila vystupovať pred kamerami účinkovaním v reklamách a televíznych spotoch. Začiatok svojej kariéry odštartovala na obálke renomovaného časopisu Sports Illustrated pre deti, kde pózovala s legendou basketbalu Michaelom Jordanom. To bol veľmi úspešný krok, vďaka ktorému mohla naplno zažiariť napr. aj v seriáli, ako je Dr. House. Momentálne pokračuje vo svojej kariére rolou Emmy Swan v televíznom fantasy seriáli Kde bolo, tam bolo a výborný dojem zanechala aj ako Zoey Pierson v šiestej sérii seriálu Ako som spoznal vašu matku. Okrem pôsobenia v modelingu a filmovom priemysle úspešne absolvovala štúdium angličtiny a divadelnej vedy. Teraz sa však naplno sústreďuje na úlohu herečky na veľkom plátne. Jej univerzálnosť, skúsenosti a talent sú skvelým základom pre budúcu kariéru. 

Jennifer Morrison a jej odvaha skúšať nové veci

Jennifer Morrison

Kvôli role v novom filme Some Girl(s), si Jennifer nechala svoje blond pramene zafarbiť na sýtočerveno. To pre ňu však nepredstavovalo žiaden problém, radikálne zmeny looku si skutočne užíva. V živote už vystriedala mnoho farebných odtieňov – od blond až po čierny. Po tom, čo sú všetky filmové scény natočené a zostrihané, sa však vždy rada vráti k svojej zatiaľ životnej úlohe štýlovej blondínky.

Vľavo: Jennifer Morrison rada prekvapuje novým výzorom. Tu ju vidíme ako zvodnú rusovlásku.

Pomôcky na vytvorenie zapletanej korunky Jennifer Morrison

Pre tento účes je samozrejme nevyhnutné mať dlhé vlasy. Ďalej potrebujete ochranný sprej pred stylingovým teplom, žehličku na vlasy, tužidlo, gumičku, sponky a lak.

Návod na úpravu zapletanej korunky Jennifer Morrison

Zapletané prvky tohto účesu vyzerajú komplikovanešie, než v skutočnosti sú. Keď sa pri zapletaní rybieho vrkoča dostanete do správneho tempa, pôjde už všetko ako po masle.

Ako vytvoriť zapletanú korunku Jennifer Morrison

Zapletaná korunka Jennifer Morrison

1. Tento styling funguje najlepšie s úplne rovnými vlasmi. Ak sú tie vaše kučeravé, nastriekajte na ne ochranný sprej a uhlaďte ich s použitím žehličky.

2. Pre lepšiu fixáciu a tvarovateľnosť do nich votrite dávku tužidla približne vo veľkosti tenisovej loptičky

3. Začešte si vlasy do jednej strany a prehoďte ich cez rameno smerom dopredu. Teraz ich rozdeľte na dva rovnako široké pramene a každý z nich držte v jednej ruke.

4. Vezmite malú časť z vonkajšej strany ľavého prameňa a pridajte do vnútornej strany pravého prameňa vlasov.

5. Novo vzniknutý ľavý a pravý prameň oddeľujte ukazovákom. Teraz vezmite tenkú časť z vonkajšej strany pravého prameňa a pridajte tento pramienok ku vnútornej strane ľavého prameňa vlasov. Vznikajúci vrkoč pevne zväzujte. 

6. Proces zapletania opakujte ako v krokoch 4 a 5, až kým neprídete na koniec oboch prameňov vlasov. Dokončený rybí vrkoč upevnite gumičkou.

7. Možno máte radšej uvoľnený vzhľad, v takom prípade roztiahnite niekoľko slučiek do strán, čím sa vrkoč mierne rozšíri.

8. Nakoniec si vrkoč obtočte okolo hlavy do tvaru korunky. Použite štedrú dávku laku, aby ste ho dokonale zafixovali.