Styling | Zapletané účesy

Busy Philipps prekvapila rafinovaným vrkočom

Optimistická osobnosť herečky Busy Philipps a jej slnečná povaha účinkujú na ľudí ako magnet. Bezstarostným prístupom k životu naočkovala aj svoj účes – zapletaný prvok v jej zvlnených blond prameňoch srší hravosťou a štýlom. Naučte sa aj vy zapletať vrkoče, a zistite, ako ich začleniť do svojho stylingového manuálu. 

V seriáli „Dawsonov svet“ sa Busy Philipps zviditeľnila úlohou svojráznej Audrey Lidell. O desať rokov neskôr je najväčšou hviezdou pre vlastnú dcéru Birdie, a televízni diváci ju môžu vidieť  v seriáli „Cougar Town“ v role najlepšej priateľky Courtney Cox. 

Rodičia jej vymysleli prezývku „Busy“, pretože ako dieťa bola neustále v pohybe a nebolo možné ju ani na chvíľu zastaviť. Ako to už býva – prezývka sa ujala a tejto herečke, matke a scenáristke sadne ako uliata. Základom jej veselej a pozitívnej osobnosti je nevyčerpateľné množstvo energie. Busy Philipps je šesť rokov manželkou scenáristu Marca Silversteina a momentálne čakajú druhé spoločné dieťa. Verná svojej povahe, Busy uprednostňuje hravý štýl so zaujímavými prvkami a výraznými farbami. To sa odráža aj v jej voľbe účesov – vždy ich ozvláštni rafinovanými prvkami, ako sú vrkoče, čelenky a iné doplnky. Zvyčajne ju poznáme ako blondínku, niekedy však dostane chuť experimentovať a objaví sa s dvojfarebným lookom, ktorý charakterizujú tmavé vyrastajúce korienky.

V súčasnosti Busy Phillps rada skúša styling so zapletanými prvkami. Jej najnovší zapletaný look obsahuje cestičku posadenú hlboko na strane s vrkočom zapleteným pozdĺž hornej časti čela. Je očividné, že má cit na vytváranie účesov, ktoré skvele doladia jej výzor i osobnosť. Ukážeme vám, ako môžete začleniť tento typ vrkoča do svojho „katalógu“ kaderníckych nápadov aj vy.   

Pomôcky na vytvorenie účesu s vrkočom á la Busy Philipps:

Penové tužidlo, stylingový gél, spony, lak na vlasy, lak pre extra lesk

Návod na vytvorenie účesu s vrkočom á la Busy Philipps:

null

Busy Philipps s ležérnym účesom, ktorý ozvláštnil vrkoč.

1. Pred tým, než začnete vlasy zapletať, dôkladne si  ich rozčešte. To vám uľahčí zapletanie vrkoča, pretože sa vám vlasy počas toho nebudú zamotávať. Ak si na začiatku nanesiete na vlasy uhladzujúcu emulziu alebo tužidlo, práca s jednotlivými prameňmi bude oveľa jednoduchšia.  

2. Vytvorte cestičku nízko na strane a na prednú časť vlasov naneste penové tužidlo.  

3. Začnite zapletať vlasy tesne vedľa cestičky a pokračujte v naklonenej línii pozdĺž čela až ku končekom na opačnej strane. Počas zapletania priberajte do vrkoča stále nové pramene nad čelom.  

4. Upevnite koniec vrkoča naboku alebo vzadu na hlave s použitím skrytých sponiek. Miesto upevnenia zakryte voľne padajúcimi vlasmi.

5. Vrkoč po celej dĺžke zafixujte lakom. Zvyšná časť vlasov sa bude nádherne lesknúť, ak ju postriekate lakom pre extra lesk.