Styling | Zapletané účesy

Účes hviezd tohto mesiaca: Nabok prepletený cop Marion Cotillard

Marion Cotillard si chcela vytvoriť šikovný účes a podarilo sa jej to! Jej účes si získal patričné ohlasy. Počas účasti na filmovom festivale v Cannes  v roku 2012 ukázala charizmatická herečka prepletený cop nabok. Predné vlasy sa javia ako nedokončené, zatiaľ čo sú jej dlhé tmavé vlasy hravo prehodené na jednu stranu a prepletené do copu. Hravo zopnutý cop prehodený nabok je veľmi jednoduchý. Ukážeme vám ako na to.

Nabok prepletený cop Marion Cotillard

V roku 2008 na udeľovaní Oscarov Marion Cotillard oslávili jeden z vrcholov svojej kariéry. Získala Oscara za najlepšiu herečku vďaka filmu "La Vie en Rose" (Život v ružovom).

Marion Cotillard je kráska na prvý pohľad. Nielen že je príťažlivá, ale ešte k tomu oslňuje svojou dobre zvolenou garderóbou a fantastickými účesmi. Francúzska herečka je skvelá v mnohých rozličných úlohách, čo ovplyvňuje všetky jej aspekty života v rátane výberu filmov. Začínala vo filme Christophera Nolana "Počátek" po boku Leonarda DiCapria, hrala vo filme Michaela Manna "Verejní nepriatelia" s Johnnym Deppom. Steven Soderbergh ("Nákaza") a Woody Allen ("Polnoc v Paríži") ju oslovili, aby sa podieľala na ich projektoch. Marion Cotillard získala v roku 2008 Oscara za najlepší herecký výkon za úlohu Edith Piaf vo filme "Edith Piaf".

Marion Cotillard a jej prepletený cop nabok

Marion Cotillard sa rozhodla pre ležérny look na premiéru svojho filmu "De Rouille et D'os" ("Rust & Bone") v Cannes. Jej zvlnený cop nabok s cestičkou na stred vyzerá sofistikovane, ale jeho styling je veľmi jednoduchý. Zvláštnosť spočíva v prepletených prameňoch, ktoré končia otvoreným rovným copom.   

Ukážeme vám ako prepliesť pramene vlasov do otvoreného copu nabok. Je to skutočne veľmi jednoduché.

Čo poterbujete na vytvorenie prepleteného copu nabok a lá Marion Cotillard:

Šampón pre extra lesk, penové tužidlo, kefu na vlasy alebo hrebeň, kulmu na vlasy s väčším priemerom alebo veľké natáčky, prípravky na ochranu vlasov pred teplom, vlásenky, lak na vlasy.

Ako si vytvoriť prepletený cop podľa Marion Cotillard

1. Umyte si vlasy šampónom pre extra lesk a do končekov vlasov naneste penové tužidlo. Následne prečešte vlasy kefou alebo hrebeňom a vyfénujte ich. Počas fénovania si vytvoríte ležérny look tak, že si pomocou prstov vlasy párkrát prehrabnete od korienkov až po končeky.

2. Vytvorte presnú cestičku na stred.

3. Ak nemáte prirodzene vlnité vlasy, použite kulmu alebo veľké natáčky, aby ste vytvorili veľké kučery alebo vlny smerom od ramien dolu. Jednoducho najprv naneste prípravky na ochranu vlasov pred teplom pred natáčaním vlasov. Natočené vlasy vyfénujte a nechajte ich vychladnúť. Vyberte natáčky alebo kulmu z vlasov. Naberte si do prstov trochu vosku na vlasy a prejdite nimi po vytvorených vlnách tak, aby pôsobili ležérne.

4. Vytvorte cop: Rozdeľte vlasy do dvoch širokých prameňov pri krku. Vytiahnite pravý prameň vlasov smerom hore a zatočte ho okolo svojej osi. Zachyťte cop v strede zadnej časti hlavy pomocou vláseniek. Nechajte vlasy voľne padnúť.

Potom vytiahnite ľavý prameň vlasov, otočte ho dva až trikrát a obtočte ho okolo pravého prameňa vlasov smerom k pravému uchu. Upevnite zatočený prameň vlasov v oblasti krku pomocou skrytých vláseniek.

Vytiahnite cop ponad pravé plece a zvýraznite niektoré končeky prameňov copu voskom na vlasy.

5. Aplikujte lak na vlasy pre lepšie spevnenie účesu.