Styling | Zapletané účesy

Okoreňte svoj účes jednoduchým vrkočom

Každé malé dievčatko sa učí zapletať vence a vrkoče. Tento hravý prístup však môžete zúžitkovať aj v dospelosti a vytvoriť si vďaka nemu veľmi trendový a uvoľnený look. Ak máte z nejakého dôvodu obavy, že na tento druh „ručných prác“ nemáte od prírody talent, môžete hodiť obavy za hlavu! Obe vaše ruky nie sú určite "ľavé". S nami zistíte, že stačí len začať, ostatné už pôjde samo. Nezáleží na úrovni vašej zručnosti, najvhodnejšie naštartujete svoju kreativitu jednoduchými vrkočmi, tie zvládnete už za pár minút. A keď už raz začnete, určite budete chcieť pokračovať francúzskym či rybím vrkočom. Na začiatok však pre vás máme niekoľko verzií jednoduchých vrkočov, ktoré sú rovnako príťažlivé a cool ako ich zložitejší „súrodenci“.

Vrkoče sú veľmi efektným prvkom v tvorbe účesov. Do vášho stylingového repertoáru vnesú dávku ležérnosti a romantiky. Základným krokom je zapletaný cop, ktorý môžete hravo zatočiť a pretvoriť na rafinovaný a pritom jednoduchý drdol. Jednoduché vrkoče pôsobia veľmi krásne a žensky. Znamenite vám tiež pomôžu v dusnom, horúcom počasí. Predstavujú ozvláštnený variant jednoduchého copu a môžete si ich vyčariť rovnako rýchlo, ako vyčesané či zatočené účesy. Čím častejšie ich budete nacvičovať, tým rýchlejšie vám zapletanie pôjde. Tá trocha námahy sa vám určite vyplatí – vrkoče vydržia celý deň v perfektnom stave nezáležiac na počasí, vetre či športových aktivitách.

Jednoduchý vrkoč ako všestranný prvok rôznych účesov

Zapletaný účes, ktorý má Victoria Beckham na našej fotografii, je určite všetkým dobre známy. Je však len jedným z mnohých variácií zapletanej témy a len jedným zo spôsobov, ako urobiť z jednoduchého vrkoča štýlový prvok vášho imidžu. Našťastie všetky si osvojíte veľmi rýchlo. Máte na výber aj v otázke techniky – môžete si všetky vlasy zapliesť do jedného hrubého vrkoča, alebo ich rozdeliť do niekoľkých tenších vrkočov.

Pri tvorbe zapletaných účesov vám tiež vynikajúco poslúžia stylingové produkty ako púder pre objem vlasov či suchý šampón. Uľahčia vám styling, pretože s ich pomocou sú vlasy pružnejšie a tvarovateľnejšie. Vrkoče si dlhšie zachovajú tvar, ak ich zafixujete lakom na vlasy. Vosk vám zase pomôže vytvarovať zvyšnú časť vlasov.

Dúfame, že teraz ste pripravené vyskúšať svoje prsty a upliecť si jednoduché vrkoče, ktoré nájdete v našej galérii. 

V nasledujúcom videu vám vlasový expert Schwarzkopf Armin Morbach ukáže, ako vytvarovať rôzne druhy štýlových drdolov vrátane variantu, ktorý obsahuje jednoduchý vrkoč.

Video: Ako vytvarovať drdol

Galéria: Jednoduché vrkoče