Styling | Púder na vlasy pre objem

Účesy plné objemu

Väčší objem vo vlasoch – to je hračka! Dobrý začiatok ako dosiahnuť väčší objem pre vaše vlasy je česanie vlasov cez okrúhlu kefu počas ich fénovania. Tupírovanie vlasov a tvorba veľkých vĺn tiež dodá vlasom objem. To sú len tri z mnohých spôsobov, ktoré dodajú vašim vlasom objem na vytvorenie tých nalepších a najzaujímavejších účesov hviezd. Vďaka naším stylingovým tipom a video návodu „Ako na väčší objem vo vlasoch“ si do svojho arzenálu zbraní na vlasy zaradíte ďalšie nástroje.

Niet pochýb o tom, že účesy s extra veľkým objemom sú tie pravé na špeciálne príležitosti a pre ženy, ktoré na seba rady pútajú pozornosť. Krásne vlasy plné objemu určite priťahujú množstvo pohľadov už aj preto, že takéto účesy nie sú bežnou záležitosťou do práce či na doma.

Hlava plná vlasov: Objem ako stylingový prvok

Tvorba objemu môže mať množstvo rôznych efektov. Objem v zadnej časti hlavy nepôsobí hneď na prvý pohľad okázalo. Spredu ho takmer  nie je vidieť. Určite by ste neočakávali vysoko vyčesaný objemný cop  (Nicole Richie) ani veľký drdol (Marion Cotillard) zatiaľ čo tieto hviezdy obdivujete priamo spredu. Ich účesy vám predstavujeme v našej galérii. Väčší objem začínajúci hneď za vrchom hlavy má tendenciu opticky pridať na výške; to si môžete povedať aj pri pohľade na výčes Gemmy Arterton v Cannes. Rovnaký  účinok dosiahnete aj vytvorením banánu v hornej zadnej časti hlavy. Vzdušné a objemné očarujúce vlny na vrchu hlavy alebo objem dodávajúca pätka cez čelo vašu tvár predĺžia a pridajú na centimetroch vašej výške. Tieto optické zbrane môžete použiť vo svoj prospech.

Ako na dokonalý objem vo vlasoch

Dokonalý objem vo vašich vlasoch dosiahnete pomocou týchto stylingových nástrojov a pomôcok:

Penové tužidlo pre objem: Do uterákom presušených vlasov naneste penové tužidlo pre objem tam, kde je to potrebné, napr. do blízkosti korienkov a tiež na končeky vlasov. Tužidlo v oboch prípadoch funguje výborne.

Fénovanie vlasov v predklone: Táto metóda dodá vlasom skvelú pružnosť a objem.

Použite okrúhlu kefu: Začnite s česaním vlasov pomocou okrúhlej kefy smerom od korienkom ku končekom prameň po prameni, zatiaľ čo tieto jednotlivé pramene fénujete.

Tupírujte vlasy: Vyzdvihnite jednotlivé pramene vlasov pomocou tupírovania so štylkou (stylingový hrebeň), pričom na vlasy občas nanesiete trochu laku.

Natáčky: Po umytí vlasov šampónom do nich naneste penové tužidlo. Potom jemne nahrejte jednotlivé pramene pomocou fénu a zatočte ich na natáčky. Začnite s vlasmi na vrchu hlavy a postupujte smerom ku krku. Na vlasy nasprejujte lak a nechajte natáčky vo vlasoch po dobu cca 15 minút. Natáčky z vlasov vyberte a natupírujte každý prameň vlasov pri korienkoch.  Každý krokom vytvárate viac a viac objemu.

Točiace sa kučery: Kučery pôsobia objemnejšie než rovné vlasy. Vedeli ste, že rozdelením veľkých kučeravých vĺn vznikne mnoho malinkých, ktoré vám dodajú úžasný objem?

Lak na vlasy alebo lak na vlasy pre objem: Tieto stylingové prípravky pomáhajú, ak túžite po veľkom účese s rozpustenými vlasmi. Lak nanášajte na vlasy v predklone.

Objemový púder: Nadvihnite svoje vlasy a naneste do nich púder pre objem tesne k pokožke hlavy.

Pozrite sa na účesy hviezd v našej galérii. A nezabudnite vyskúšať naše stylingové rady.

V našom videu, vlasový stylista Armin Morbach ukazuje, ako si vytvoriť ohromujúci objem pomocou veľkých natáčok.

Video návod: Ako si vytvoriť ohromujúci objem

Galéria: Hviezdy ukazujú svoje objemné účesy