Styling | Konský chvost

Cop: Od každodenného až po štýlový účes

Cop je často neprávom odsudzovaný ako „jednoduchý, praktický a nenáročný “ účes. Mnoho ľudí považuje cop za rýchle riešenie. Jeho návrat však dokazuje opak. Tu nájdete tie najlepšie tipy, ako obhájiť cop ako elegantný účes. Tiež prezradíme návrhy ohľadom vlasových doplnkov.

Či už sú vaše vlasy krátke, dlhé, rovné alebo kučeravé, cop pristane všetkým typom vlasov. Ak sa rozhodnete pre cop, mali by ste mať vlasy aspoň po ramená a mali by ste tiež ovládať pár stylingových trikov. Cop vám môže pomôcť zvýrazniť niektoré črty tváre. Trendovo vzadu rozstrapatený cop s jemne natupírovanými vlasmi a skosená ofina dodá vašej tvári roztomilé ženské črty. Naopak, vaše črty vyniknú ak si vyžehlíte vlasy a potom ich pevne zopnete do copu.

Nepravidelne zapletený cop s nedbalo zopnutými vrchnými vlasmi vás výrazne omladí. Look "práve som vstala z postele" (out-of-bed look) zvýrazníte bohate natupírovanými vlasmi zapletenými do copu.

Cop si žiada jemné zaobchádzanie

Hoci sú copy jednoduché a nenáročné na úpravu, aj tak musia vyzerať elegantne. Konce vlasov by sa mali strihať aspoň raz za tri mesiace. Je to najlepšia prevencia proti rozštiepeným končekom. Dôležité je tiež používanie vhodných a kvalitných vlasových doplnkov. Napríklad úzke gumičky s kovovým zapínaním vlasovým kutikulám skôr uškodia ako pomôžu. Pre vlasy sú vhodnejšie širšie a jemnejšie čelenky.

Copy a ozdoby do vlasov sú brilantnou kombináciou

Doplnky perfektne oživia cop. Sú rozhodne súčasťou dnešného vlasového trendu. Veľmi trendové sú copy a vrkoče s malými pramienkami obtočenými okolo gumičky. Riedke vlasy nie sú problémom. Pomocou sponky si do riedkych vlasov poľahky pripnete príčesok, ktorý nebude vidno. Samozrejme, umelé vlasy musia ladiť s prirodzenou farbou vlasov. Príčesky so sponkami sú tiež veľmi praktické, ak chcete dodať svojmu copu viac objemu. To platí najmä pre copy v štýle 50.rokov, ktoré sú uchytené vysoko na hlave. Mimochodom, vlasy nemusia byť vždy uchytené len gumičkou. Štýlové a nápadné sponky alebo baretky sú vhodnou alternatívou na vytvorenie elegantného účesu.

Galéria: Ako nosia copy hviezdy