Styling | Čelenka

Sieťka na vlasy – trendy doplnok s nádychom nostalgie

Aktuálny trend retro účesov vyniesol do popredia klasický doplnok, ktorý dokáže zmeniť jeho nositeľku na femme fatale. Reč je o sieťke na vlasy, ktorá v roku 2015 príjemne ozvláštni krátke i dlhé vlasy. Jej dnešné variácie dodajú extra dávku štýlu rozpusteným vlasom aj rozličným vyčesaným účesom. Ak neviete, ako ju správne použiť, inšpiráciu nájdete v našom článku. 

Čoraz viac modeliek sa na prehliadkach popredných návrhárov objavuje s neobvyklými účesmi ozdobenými sieťkou na vlasy. Preto sme sa rozhodli tento trend preskúmať a ukázať vám niekoľko spôsobov, ako ju môžete nosiť aj vy. 

Vyčesané účesy so sieťkou

Sieťka na vlasy

Mnohé výčesy sú ako stvorené pre tento rafinovaný doplnok.


Návrhár Jean Paul Gaultier je synonymom extravagantného štýlu v móde. Jeho zmysel pre nevšednosť odzrkadľujú ultra ženské účesy ozvláštnené sieťkami (foto vľavo). Aj pri ich použití dokáže tento „enfant terrible“ francúzskej módy náležite prekvapiť. Jeho modelky vyrazili na mólo s uhladenými vlasmi, drdolmi a nízkou cestičkou na strane. Čierna sieťka s širokým okrajom je natiahnutá navrchu hlavy ako čiapka bez toho, aby zakrývala drdol.  


O niečo konvenčnejší variant predstavuje delikátna, takmer neviditeľná sieťka, pomocou ktorej je vyčesaný účes zopnutý a upevnený vlásenkami

Tip: Sieťky sú brilantným doplnkom najmä sofistikovaných účesov. V jemnej podobe dodajú ženám neodolateľný pôvab a šarm. 

Dlhé vlasy ozdobené sieťkou

Sieťka na vlasy

Sieťky vo vlasoch pristanú nedbalým aj uhladeným účesom.

Jean Paul Gaultier ukazuje, že sieťky použité na spôsob čiapky skvele fungujú aj v kombinácii s dlhými vlasmi a nedbalým lookom (foto vľavo). Oči orámované čiernou linkou, skombinované so zvlnenými prameňmi a sieťkou vyvolávajú spomienky na 20. roky. Retro účesy v nostalgickom duchu sú späť!

Pri pohľade na pastelové modely a účesy luxusného módneho domu Chanel ružové okuliare naozaj nepotrebujete (foto vpravo)! Na aktuálnej prehliadke modelky zaujali nežne ružovými outfitmi a sieťkami s jemným trbletom, ktoré len voľne zakrývajú ich dlhé rovné vlasy.

Sieťka v kombinácii s krátkymi účesmi

Sieťka na vlasy

Delikátna sieťka je ovinutá okolo uhladených krátkych vlasov.

 

Nová kolekcia Nihan Peker je postavená na princípoch minimalistického dizajnu. Súčasťou tohto štýlu sú svetlé farby, uhladené krátke vlasy a sieťky. Tie sa totiž k aktuálnym krátkym účesov výborne hodia. Dodávajú im nostalgický šarm a expresivitu bez toho, aby narušili ich čisté línie.  

Styling: Vlasy si upravte do požadovaného tvaru a nakoniec ich zakryte sieťkou.