Styling | Čelenka

Sieťka na vlasy – trendy doplnok s nádychom nostalgie

Aktuálny trend retro účesov vyniesol do popredia klasický doplnok, ktorý dokáže zmeniť jeho nositeľku na femme fatale. Reč je o sieťke na vlasy, ktorá v roku 2015 príjemne ozvláštni krátke i dlhé vlasy. Jej dnešné variácie dodajú extra dávku štýlu rozpusteným vlasom aj rozličným vyčesaným účesom. Ak neviete, ako ju správne použiť, inšpiráciu nájdete v našom článku. 

Čoraz viac modeliek sa na prehliadkach popredných návrhárov objavuje s neobvyklými účesmi ozdobenými sieťkou na vlasy. Preto sme sa rozhodli tento trend preskúmať a ukázať vám niekoľko spôsobov, ako ju môžete nosiť aj vy. 

Vyčesané účesy so sieťkou

Sieťka na vlasy
© Getty Images, indigitalimages.com

Mnohé výčesy sú ako stvorené pre tento rafinovaný doplnok.


Návrhár Jean Paul Gaultier je synonymom extravagantného štýlu v móde. Jeho zmysel pre nevšednosť odzrkadľujú ultra ženské účesy ozvláštnené sieťkami (foto vľavo). Aj pri ich použití dokáže tento „enfant terrible“ francúzskej módy náležite prekvapiť. Jeho modelky vyrazili na mólo s uhladenými vlasmi, drdolmi a nízkou cestičkou na strane. Čierna sieťka s širokým okrajom je natiahnutá navrchu hlavy ako čiapka bez toho, aby zakrývala drdol.  


O niečo konvenčnejší variant predstavuje delikátna, takmer neviditeľná sieťka, pomocou ktorej je vyčesaný účes zopnutý a upevnený vlásenkami

Tip: Sieťky sú brilantným doplnkom najmä sofistikovaných účesov. V jemnej podobe dodajú ženám neodolateľný pôvab a šarm. 

Dlhé vlasy ozdobené sieťkou

Sieťka na vlasy
© Getty Images

Sieťky vo vlasoch pristanú nedbalým aj uhladeným účesom.

Jean Paul Gaultier ukazuje, že sieťky použité na spôsob čiapky skvele fungujú aj v kombinácii s dlhými vlasmi a nedbalým lookom (foto vľavo). Oči orámované čiernou linkou, skombinované so zvlnenými prameňmi a sieťkou vyvolávajú spomienky na 20. roky. Retro účesy v nostalgickom duchu sú späť!

Pri pohľade na pastelové modely a účesy luxusného módneho domu Chanel ružové okuliare naozaj nepotrebujete (foto vpravo)! Na aktuálnej prehliadke modelky zaujali nežne ružovými outfitmi a sieťkami s jemným trbletom, ktoré len voľne zakrývajú ich dlhé rovné vlasy.

Sieťka v kombinácii s krátkymi účesmi

Sieťka na vlasy
© Getty Images

Delikátna sieťka je ovinutá okolo uhladených krátkych vlasov.

 

Nová kolekcia Nihan Peker je postavená na princípoch minimalistického dizajnu. Súčasťou tohto štýlu sú svetlé farby, uhladené krátke vlasy a sieťky. Tie sa totiž k aktuálnym krátkym účesov výborne hodia. Dodávajú im nostalgický šarm a expresivitu bez toho, aby narušili ich čisté línie.  

Styling: Vlasy si upravte do požadovaného tvaru a nakoniec ich zakryte sieťkou.