Stylový blond podstřih.
Highlights | Momenty

Opustite svoju komfortnú zónu

#createyourstyle: Schwarzkopf vo svojej novej kampani oslavuje ľudskú osobnosť a motivuje vás k tomu, aby ste boli tou najlepšou verziou samej seba! Pokiaľ sa chcete zmeniť, mali by ste vyskúšať nové veci – ako napríklad modelka Taya. Alebo modelka Vincent, ktorá sa znovu našla a teraz kráča po ceste, o ktorej doteraz iba snívala. Nepotrebujete žiadny konkrétny dôvod, len túžbu po zmene a trochu odvahy. Tu sú dôvody, prečo nové veci stoja naozaj za to.

Samozrejme, že môžete stráviť svoju dovolenku na tom istom mieste ako každý rok (pretože je tam taaak pekne), môžete ostať verný tej istej práci, postupovať podľa dobre premysleného životného plánu a stále nosiť podobné oblečenie, nemeniť účes ani farbu vlasov. Na druhej strane by ste mohli cestovať do nových destinácií, prijať výzvu v novom zamestnaní, presťahovať sa do nového mesta – a experimentovať s vašim šatníkom a vlasmi toľko, koľko len chcete.

 

“Prijímanie zmien a riskovanie je najdôležitejšia vec, akú môžete spraviť”,

 

hovorí modelka Taja. Ako by ste inak objavili štýl, ktorý si naozaj zamilujete – pokiaľ ste nikdy nič iné nevyskúšali ?

Žiadne riziko, žiadna zábava pre modelku Taju. Prečo ? Zistíte v tomto videu:

#makeachange: Prečo opustenie svojej komfortnej zóny stojí za ten risk

Odvážiť sa vyskúšať niečo neznáme má samozrejme nevyhnutné dôsledky: naučíte sa nové veci, vidíte veci z iného uhla pohľadu, získate skúsenosti. Túžite po novej práci ? Chceli by ste sa presťahovať do iného mesta, kde by ste sa cítili viac ako doma ? Užívali by ste si život viac ako ryšavka? Zistíte to, len ak to skúsite. Čím viac neznámeho vyskúšate, tým lepšie budete zvládať situácie, ktoré vás z dostávajú z vašej komfortnej zóny. Je to jediný spôsob, ako zistiť, čo od života chcete. Každý vie, že status quo nie je nutne najlepším spôsobom ako žiť, a taktiež ním nemusí byť navždy.

Žena s novými krátkymi vlasmi.

Zmena je dobrá: krátky účes môže zmeniť celú vašu vizáž.

Nový strih alebo farba vlasov sa môže premeniť v šancu na úžasnú životnú zmenu. Nový look sa môže stať skvelým spôsobom, ako osláviť nový životný začiatok. To platí napríklad pre dni, kedy ste sa rozhodli ostrihať svoje doposiaľ vždy dlhé kučery.

Skúšanie nových vecí nemusí vždy nevyhnutne znamenať väčší úspech. Samozrejme, svoje rozhodnutie môžete oľutovať, ale to ešte neznamená koniec sveta. Neúspech a sklamanie môžeme dokonca považovať za pozitívne životné lekcie. Hovorí sa, že ten kto riskuje, to zriedka ľutuje. Koniec koncov, zlé rozhodnutie vás môže naučiť, čo je pre vás tá správna voľba. “Geode Hair” (1) na vás nevyzerá tak úžasne ako ste očakávali? Za vyskúšanie to ale stálo – a možno sa stane vašou inšpiráciou dokonalá kombinácia v štýle “Chocolate Meuve” (2).

one dam image
Farebné cool trendy: “Geode Hair”/ farbenie vlasov inšpirované kryštálom a “Chocolate Mauve”/ fialková čokoládová farebnosť.

Prečo sa pri nových a odvážnych stylingových kreáciách tak darí?

Čierna farba od hlavy až po päty je nepochybne štýlová, ale nechceli by ste pre zmenu nosiť napríklad jasne červený rolák? Móda by mala byť zábavná, tak prečo sa usadiť v jednom štýle, keď existuje toľko možností, ktoré stoja za vyskúšanie? Aby sme sa vyhli prípadnému nedorozumeniu: je nepochybne skvelé nájsť si svoj vlastný, osobný štýl. Na druhej strane, nie je nič zlé na tom, ukázať módnu záležitosť, ktorá posunie poznámky ostatných od korektných výrazov ako “pekné” k naozajstnému údivu typu “wow”!

Modelka Taja predvádza štýlový blond podstrih.

Nový strih vlasov vždy stojí za to. Príkladom môže byť nasledujúce foto, kedy modelka Taja predvádza štýlový blond podstrih.

Pokiaľ ste dlho uvažovali o tom, aký by bol váš život, keby ste boli blondínka, prečo si nenechať zosvetliť vlasy a zistiť, či vám táto farba pristane ? To isté platí pre každú inú farbu – obzvlášť pre rebelské rozhodnutia, ako sú modré, ružové alebo dúhové vlasy. Mnoho žien by nenašlo odvahu urobiť také odvážne zmeny farby, ale nakoniec prečo nie? Žiadna farba vlasov nie je večná a chybný krok sa dá ľahko opraviť. To isté platí aj pre účesy. Samozrejme, kým sa rozhodnete, či je pre vás radikálna zmena tou správnou voľbou, mali by ste sa poradiť s dôveryhodným stylistom. Stylisti vám vždy môžu navrhnúť alternatívy, ktoré vám lepšie sadnú.

Napríklad, ak plánujete drastické skrátenie vlasov, nemusíte okamžite prejsť z dlhých vlasov na “chlapca”. Dlhé mikádo môže byť presne tou zmenou, ktorú potrebujete!

Potrebujete zmenu? Profesionálny stylista od spoločnosti Schwarzkopf vám pomôže s nájdením dokonalého nového štýlu.

Objavte:

Súvisiace články